120 Ay Vadeli 30000 TL İhtiyaç Kredisi Veren Bankalar

Bankalar, taşıt kredileri, ihtiyaç kredisi ve konut kredileri sağlamaktadır. Bu kredi türlerinden her birisi çeşitli ihtiyaçlar için kullanılabilmektedir ve bankalar her bir kredi türü için farklı kampanyalar uygulamaktadır.

İhtiyaç kredileri temel olarak 3 ile 48 ay vade seçenekleri ile genellikle maksimum 75.000 TL’ye kadar alınabilen diğer kredi türlerine göre daha yüksek faiz oranına sahip kredilerdir. İhtiyaç kredileri genellikle acil ihtiyaçlar, eğitim ödemeleri, borç transferi, hastane masrafları, evlilik giderleri için kullanılır. Bu kredi için tahsis ücreti ödenir ve Banka Sigorta Muamele Vergisi uygulanır. Bankalar ihtiyaç kredilerini genellikle mevsim, meslek, özel gün, olağan dışı şartlara göre çeşitli kampanyalara tabii tutar.

Taşıt kredileri, taşıt sahibi olmak isteyen kişilere, alınacak olan taşıtın fiyatının belirli bir oranı kadar tahsis edilir ve bu taşıt alındığında bankaya kaskolu olarak teminat gösterilir. Taşıt kredilerinde ekspertiz uygulaması yapılarak, aracın fiyatı tespit edilir ve kredi buna göre sağlanır.

Konut kredileri ise diğer kredi türlerine göre daha yüksek tutarlarda ve vade sürelerinde sağlanan kredilerdir. Bu yönden diğer kredilere göre daha spesifik hallerde tercih edilirler. Konut kredileri, konut satın almak için tercih edilen kredilerdir ve gayrimenkulün eskpertiz değerinin belirli bir oranı kadar kredi verilir. Bu kredide alınacak olan konut teminat gösterilebileceği gibi önceki konut da takas kapsamında bankaya ipoteklenebilir. Bu kredide de ekspertiz uygulaması olduğundan, bu hizmet için ödeme yapılır.

Eğer ihtiyacınız olan nakit meblağı 30.000 TL gibi bir tutarsa genellikle ihtiyaç kredisini tercih etmeniz beklenir ancak eğer 48 ay vade süresi sizin için yeterli değilse daha uzun vade için konut kredisini tercih edebilirsiniz. Çünkü kredi vadeleri arasında en uzun süre konut kredisi kapsamında sağlanmaktadır. Bu anlamda tercih edebileceğiniz bankalar ise şunlardır;

AKBANK: Akbank, 30.000 TL tutarındaki konut kredisi için 120 ay vade seçeneğini tercih ettiğinizde %1.11 oranında faiz uygulamaktadır. Bu durumda da bankaya aylık olarak geri ödeme yapacağınız taksit tutarı ise 453,61 TL olarak belirlenecektir. Vade sonunda bankaya yapacağınız toplam geri ödeme tutarı ise 55.449,47 olarak hesaplanacaktır.

GARANTİ BANKASI: Garanti Bankası’ndan alacağınız 30.000 TL tutarındaki 120 ay vadeli konut kredisi için uygulanan faiz oranı %1.17’dir. Bu durumda bankaya aylık olarak 466,52 TL tutarında taksit ödemesi yaparsınız ve vade sonunda da toplamda 57.042,53 olacaktır.

DENİZ BANK: Deniz Bank’ın sunduğu konut kredisi kapsamında alacağınız 30.000 TL tutarındaki kredi için 120 ay vade seçeneğini değerlendirdiğinizde uygulanan faiz oranı %1.20 olacaktır. Bu durumda bankaya aylık olarak yapacağınız geri ödeme tutarı ise 473,04 TL olarak gerçekleşecektir. Vade sonunda bankaya yapacağınız toplam geri ödeme miktarı 57.763,65 TL olarak belirlenecektir.

Bu bankalardan 300000 tl ihtiyaç kredisi 120 ay vadeyle alınabilmektedir.

Bir Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir