120 Ay Vadeli İpotekli İhtiyaç Kredisi 2017

120 ay vadeli kredi seçenekleri ile yanı yıl cinsinden 10 yıl vade seçenekleri ile kredi veren banka var mı sorusu en çok sorulan sorulardan bir tanesi haline gelmiştir. Birçok insanın 120 ay boyunca ödeyebileceği bir kredinin araştırmasına girmesinin nedeni vadeyi uzatarak aylık ödenecek taksit tutarını düşük tutarak ihtiyaçlarını ödemek olmuştur. Birçok bankanın kendi içerisinde kullanacağı krediler aralarında değişiklik göstermektedir. Bu çeşitlilik de kendi ihtiyaçlarına göre insanların kendilerine uygun taleplerin arz bulmasını sağlayan bankaları bulmak olmuştur. Bu çeşitliliğin olması da her banka için aktif olmasını ve sürekli bir kesim tarafından talep görmesi sayesinde piyasada olması olmuştur. Bu çeşitlilik sağlanarak bankaların zarar görmemesi sağlanmış olur. Bu yüzden de bireysel ihtiyaç kredileri kendi aralarında farklılık göstermektedir. Bu çeşitlilik arasında ihtiyaç kredisi konut kredileri taşıt kredileri ve de ipotekli ihtiyaç kredileri de yerini almaktadır.

 

120 Ay Vadeli İhtiyaç Kredisi Özellikleri

Birçok çeşidin olduğu ürünler arasında da bireyler için çok avantajlı olan bir diğer bankaların sunmuş olduğu hizmetlerden biri de ipotekli ihtiyaç kredisi olmuştur. Her bir birey ihtiyaç kredisi çeker iken kendi bütçesini aylık ne kadar ödeyebileceğini ve de rahat ödeme seçenekleri ile vadesini esnek tutabilmektedir. 120 ay vadeli ipotekli ihtiyaç kredisi sayesinde de yüksek miktarlı ihtiyaç kredisi çekmek isteyip uzun vade düşünenler için bire bir olmuştur. 120 ay vadeli ihtiyaç kredisi yüksek meblağlarda para çekip ihtiyacını karşılamak ister iken bir yandan da vadeyi 120 aya kadar uzatarak avantaj sağlamıştır. Eğer kendinize ait olan tapusunun sizde olduğu bir konutu ipotek ettirebilir iseniz bu ihtiyaç kredisinden isteğiniz gibi faydalanabilirsiniz.

İşte 120 Ay Vadeli İhtiyaç Kredisi Veren Bankalar!

İpotek ettirilerek alınan bu uzun vadeli yüksek meblağlı ihtiyaç kredisi birçok nedenden kaynaklı olarak birçok insanın tercih ettiği bir ihtiyaç kredisi türü olmaktadır. Bir bankaya gidip bu krediyi çekmek istediğiniz zaman bankadaki görevli tarafından size neden bu krediye ihtiyaç duyduğunuz sorulacaktır. Çoğu insan konut alacağı zaman konut kredisinin satın alınacak evin uzman incelemesi tarafından biçilen değerin yüzde seksenlik kısmının verilmesinden dolayı geri kalan yüzde yirmi nakit istenmekte ve insanlar elinde nakit olmaması durumunda bu yüzde yirmilik kısmı da ihtiyaç kredisi olarak alabilmektedir. Bireysel ihtiyaç kredisi ile ipotekli ihtiyaç kredisi arasında bazı farklılıklar bulunmaktadır. Bireysel ihtiyaç kredisinde faiz oranları düşük iken ipotekli ihtiyaç kredisi için de vergi ödemesi düşük olmaktadır. Bu farklılıkları göz ederek seçimlerinizi yapabilirsiniz. Eğer yüksek tutarda kredi çekecek iseniz en mantıklı olan 120 ay vadeli ipotekli ihtiyaç kredisi olacaktır. Bu sayede vadenizi 120 a varan vade seçenekleri ile uzun tutarak düşük taksit oranlarına tabi olabilirsiniz.

Bir Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir