2017 Evlilik Kredisi Fırsatları

2017 Evlilik Kredileri

Vatandaşların hayatını kolaylaştırmak ve sosyal yaşamlarındaki standartlarını daha uygun hale getirebilmek için Devlet aracılığı ile bir çok birbirinden farklı imkanlar bulunmaktadır.

Bakanlıklar arasında da yapılan çalışmalar doğrultusu üzerinde pek çok yenilikler farklı açılardan sunulmaktadır. Özellikle son yıllara dayalı sosyal yaşamın standartlarını düzenleme ile Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı‘ndan gelen onay Devlet Destekli Evlilik Kredisi ortaya atılmış bulunmaktadır. Buna dayalı Bakanlar tarafından belirlenmiş olan üzerinde evlenme düşüncesi olan gençlere maddi destekte bulunması adına faizsiz evlilik kredisi verilmekte onay sunulmuştur ve artık faizsiz evlilik kredisi verilmektedir.

Evlilik Kredisi Başvuru Şartları

  • Evlenme düşüncesinde ciddi bir konuma gelmiş çiftlerin 18 ve 24 yaş aralığında olmaları.
  • Devlet tarafından destekli evlilik kredisi almak isteyen çiftler TCK. Da ya da herhangi bir suç sahibi veya cezaları olmamalı.
  • Evlenme durumunda olan kişilerin maddi durumları evlenmelerin de imkanı bulunmamalıdır.

Bağlantı Bu şartlar kapsamında olan tüm vatandaşların evlilik kredisi başvurusu yapılabilir ve evlenmek için de devlet desteğinden yararlanılabilir. İstedikleri imkân ile evliliklerini gerçekleştirebilirler. Evlenme aşamasında olan gençlere en iyi haber bu olmalıdır. İşlerini evlilik koşul ve şartlarını devlet destekli evlilik kredi imkanlarını aynı zamanda faizsiz oranlar ile kredi başvurusu yapabilecekler.

Evlenme durumunda ciddileşen gençler kısa süre kapsamında bahsedilen şartlar ve gereken başvuru koşulu evliliklerinde devlet tarafından uygun destek alarak durumları izahı sürecinde işlerini evlilik süreçlerini tamamen ciddiye bağlayıp kolayca alınan destek ile evliliklerini gerçekleştirebilirler.

Başvuruda üniversite okumuş öğrencilere de bir fırsat. Devlet Destekli Evlilik Kredisi üniversite mezunu olmuş vatandaşlar için söylenilen yaş aralığı uzatılmıştır 26 yaşına kadar süreç belirlenmiştir. Evlenecek olan çiftler arasında herhangi birisi yetim ya da devlet yurtlarında kalmış bulunuyorsa kredi de tekrar geri ödeme kısmı yine bakanlık tarafından en az 2 yıla yakın öteleme şartı 4 yıla yakın süreçte geri ödenmesi istenecektir.

2017 Evlilik Kredisi Veren Bankalar

Evlilik Kredisi veren bankalar konusunda faizlere göre oranları yıl içeresindeki duruma göre bankanın finansal durumunun değişmesi ile birlikte 0 faiz imkânı olan bankalar da bulunmaktadır.

Ziraat Bankası Devlet Destekli Evlilik Kredisi vermektedir. Ayrıca Ziraat Bankası son dönemlerde çeyiz hesabı ve ihtiyaç kredisi şeklinde farklı türde kredi bilgisi sunmuştur.

Vakıfbank Devlet Destekli Evlilik Kredisi verme durumunu bildirmiştir. Vakıfbank 20 bin TL ‘ye kadar destek olabiliyor.

Halk Bank Devlet Destekli Evlilik Kredisi durumu mevcuttur. Halk Bank durumunu 2016 yılında gerçekleştirmiş ve devam etmek üzere sürdürme durumundadır.

Garanti Bankası Evlilik Kredisi vermektedir. Gayet güzel faiz oranları ile ve ödeme açısından kolay evlilik kredisinde tercih edilen bankalar arasında yer alıyor.

ING Bank da Evlilik Kredisi vermekte. Son derece düşük faiz ve koşul oranları ile sunmaktadır.

Bir Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir