48 Ay Vadeli 30.000 TL İhtiyaç Kredisi Nasıl Alınır

Günümüz şartlarında gelişen teknoloji, gün geçtikçe büyüyen tüketim toplumu bazı ihtiyaçlarımızı peşinen karşılama konusunda bizleri sıkıntıya sokabiliyor. Acil nakit ihtiyaçları tüketim gereksinimleri yüzünden karşılanmıyor çoğu zaman. İhtiyaçlar listesi gün geçtikçe çoğalıyor. Hayat şartlarının zorlanması, eğitim, sağlık, barınma gibi gereksinimlerin dışında hayatı kolaylaştıracak ya da hayatımızı idare ettirecek etmenlere sahip olmak için nakit ihtiyacını bu tür krediler vasıtası ile temin etmek biz tüketicilerin kolay yolu.

Yaz tatilleri, evimize alacağımız teknolojik aletler, gerçekleştireceğimiz hayaller ve daha fazlasını artık cebimizde para olmadığı için ertelemek yerine vadeli bir şekilde kredi çekerek sahip olmak BDDK’nın yenilikleri arasında. Ve durum böyle olunca bankaların tüketiciler için düşük faiz kısa vade ile birlikte kredi imkanları sunmaları kaçınılmaz oluyor. On iki aydan başlayıp altmış aya varan vadeler ile kredi imkanı sunmaları tüketiciler için imkan olarak görülüyor. Kişilerin bütçeleri doğrultusunda vade seçimi yapmaları ayrı bir avantaj. Tüketicilerin ihtiyaç kredisi taleplerinin çokluğu bankalar arası rekabet ortamının oluşmasına da zemin oluşturuyor. Bankalar değişen faazi oranlarıyla tüketicileri çekmek için bir yarış halindeler. Bu rekabet durumu ister istemez tüketicinin yüzünü de güldürüyor. Kişinin geliri, kredi geçmişi ve bankaların uygulamalarına göre farklılıklar göstererek azami ne kadar kredi çekeceğini de bu detaylar sonucu belirlenebiliyor. Çoğu banka kredinin tutarını maaşın 10-12 katı olarak belirliyor.

İhtiyaç Kredisinde 20.000 ve 30.000 TL’ye En Yüksek Vade ile Ödenecek Tutar Nedir

Hesaplamak istendiğinde 20.000 TL ihtiyaç kredisi 48 ay vade ile yüzde 1,29 fazi oranı ile aylık olarak 594,00 TL ödeme koşuluyla gerçekleştiriliyor. Daha önce de belirttiğimiz üzere bankaların rekabet ortamı ve banka koşulları dikkate alındığında faiz değişiklikleriyle aylık ödemelerde dalgalanmalara neden olabilecek.

İhtiyaç kredisi 48 ay hesaplama yapıldığında 30.000 TL kredisi çekmek isteyen bir tüketici yüzde 1,27 faiz oranıyla aylık 886 TL ödemesi gerekiyor. Peki bu krediyi almak için tüketici hangi yollara başvurabilir, hangi belgeler gereklidir kısacası başvurma koşulları nelerdir.

İhtiyaç Kredisine Nasıl Başvurulur

Gelir durumunuz, bankalarla çalışma düzeniniz ve kredi notunuz gibi kıstaslar size kredi verilip verilmeyeceği konusunda ilk izlenimlerdir. Bunun dışında 18 yaşını doldurmuş olmanız. Gelirinizin resmi geçerliği bulunan evraklar ile beyan edilmesi. Konut kredisi hariç en fazla 48 ay vade talep etmeniz. SGK kaydınızın aktif olması. Bankalarla çalışmalarınızın düzgün olması gerekmektedir.

İhtiyaç kredisi için gerekli belgeler: Nüfuz cüzdanı,sürücü belgesi veya pasaportun aslı ve fotokopisi. Gerekli görülürse adres teyit edici belge. Gelir durumunu gösterir belge ile şahsen müracaat ederek ihtiyaç kredisi için başvurabilirsiniz.Ayrıca gelişen teknoloji ile cep telefonunuzun mesaj bölümünden T.C numaranız ile ön başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz. En çok tercih edilen başvuru yöntemi ise İnternet online kredi başvuru yöntemi. Şubeye gitmeden internet başından gerekli formu doldurarak kredi başvurusu yapabilirsiniz. Ön başvuru niteliğinde olup onay verildiği takdirde gerekli evraklarla beraber şubeye gidip gerekli işlemeleri yapıp kredi alma sürecinizi başlatmış olacaksınız…

Bir Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir