48 Ay Vadeli İhtiyaç Kredisi Veren Bankalar

Günümüzde bankalardan en sık talep edilen kredi türü ihtiyaç kredisidir. Tüketicilerin tüm ihtiyaçları için kullanabilecekleri ihtiyaç kredileri, bankalar tarafından sunulan kısa vadeli ve düşük tutarlı kredilerdir. Her an oluşabilecek olan nakit ihtiyaçlarında tercih edilebilecek olan ihtiyaç kredileri, çok sayıda banka tarafından, çeşitli kampanyalarla sunulmaktadır ve bu nedenle de alternatif sayısı oldukça fazladır. Eğer ihtiyaç kredisi alacaksanız bu anlamda sizin için en uygun olan seçeneği bulabilmek adına seçenekleri değerlendirme ve buna göre seçim yapma şansınız bulunmaktadır.

Vade seçenekleri genellikle 2 ile 48 ay arasında değişen ihtiyaç kredilerinde faiz oranları da vade süresine, kredi tutarına ve kampanya türüne göre değişiklik göstermektedir. Ödeme planını şekillendiren bu detayların, krediden faydalanacak olan kişinin bütçesine uygunluğu, kredinin geri ödenebilirliği için oldukça kritiktir. Aksi bir durumda ödeme planının uyuşmaması halinde geri ödeme zorlukları meydana gelebilir ve kişiyi çıkmaza sokabilir.  

İşte tüm bu nedenlerle kredi alternatiflerini değerlendirmek üzere sizlere 48 ay vadeli ihtiyaç kredisi veren bankalardan bazılarının sağladığı kredi imkanlarını sunacağız.

48 AY VADELİ TÜKETİCİ/İHTİYAÇ KREDİLERİ

Öncelikle gündeme sıkça getirilen tüketici kredisi 48 aya çıktı mı sorusunu yanıtlamakta fayda var. Geçmişte belirli bir vade perdesi içinde bulunan tüketici kredileri artık 48 aya kadar tahsis edilebilmektedir. Bu vade süresine bağlı olarak da faiz oranları ve kampanya içerikleri de değişiklik gösterebilmektedir.

ZİRAAT BANKASI: Ziraat Bankası, tüketici kredisi kapsamında 5 farklı kampanya ile karşımıza çıkmaktadır. Bu kampanyalar meslek ve emeklilik durumuna farklılık göstermektedir. Bankanın sunduğu standart tüketici kredisi kampanyası kapsamında 2 ile 48 ay vade seçeneği sunmaktadır ve %1.19 faiz oranı uygulamaktadır. Eğer ziraat bankası 48 ay vadeli kredi seçeneğini değerlendirmek istiyorsanız, Ziraat Bankası şubelerini ziyaret edebilirsiniz.

İŞ BANKASI: İş Bankası’nın ihtiyaç kredisi kampanyası kapsamında 48 ay vadeli 15.000 TL kredi için %1.29 faiz oranı uygulanmaktadır. Bu taksit, vade ve kredi tutarı seçeneklerine göre yapılacak olan aylık geri ödeme tutarı ise 445,15 TL olarak gerçekleşecektir. Vade sonundaki toplam ödeme tutarı ise 21.442,20 TL olacaktır.

GARANTİ BANKASI: İhtiyaç kredisi kapsamında Garanti Bankası’ndan alacağınız 48 ay vadeli 30.000 TL tutarındaki kredi için %1.39 faiz oranı uygulanacaktır. Bu durumda yapacağınız aylık geri ödeme tutarı 913,17 TL olacaktır ve vade sonundaki yapacağınız toplam ödeme tutarı ise 43.982,16 TL olacaktır.

TÜRKİYE EKONOMİ BANKASI: TEB’den alacağınız 15.000 TL tutarındaki 24 ay vadeli kredi için %1.45 faiz oranı uygulanır ve aylık geri ödeme tutarınız ise 769,90 TL olacaktır. Vade sonundaki toplam ödeme tutarınız ise 18.477,60 TL olacaktır.

Bu 48 ay vadeli ihtiyaç kredisi hesaplama işlemlerine dayanarak kredi almak üzere bankaların resmi web sitelerini ve şubelerini ziyaret edebilirsiniz.

Bir Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir