Abank Bahar Kredisi

Günümüzde hayal ettiğimiz bazı ihtiyaçlarımız için bütçemizi ayarlamak kolayken bazıları için destek almak kaçınılmaz olmaktadır. İhtiyaçlarımızı bazen erteleyemediğimiz için harcamalarımız için en uygun yolu aramaya başlarız. Çoğu bankanın imdadımıza yetiştiği, farklı seçenekler sunduğu kredi kampanyalarından bir tanesi de Abank ihtiyaç kredisi olmuştur.

Abank, uzun adıyla Alternatif Bank’ın hazırladığı ihtiyaç kredileri kampanyalarının yanına bir seçenek daha sundu. Kredi almayı düşünen kişilere teklif ettiği uygun faiz oranları ile diğer bankalardan farklı olduğunu ispatlamaya çalışan banka, Bahar Kredisi kampanyasını düzenleyerek kişilerin bahar aylarında tatil, tadilat, alışveriş ve diğer ihtiyaçları nedeniyle yaşadığı maddi sıkıntıdan kurtarmayı amaçlamıştır. A Bank Bahar Kredisi kampanyası kapsamında kredi almak isteyen kişilere banka zamanın şartları uygun olarak en düşük faiz oranlarını veriyor.

Kredi Taksit Seçenekleri

Abank Bahar Kredisi’nin krediyi rahatça alıp ödemeleri sıkışmadan yapmanızı sağlayan koşulları var. Ayda yüzde 1,20’den başlayan faiz oranlarıyla kredi başvurusu yapabileceğiniz bahar kredisini öderken 48 aya kadar taksitlendirme yapabiliyorsunuz. Abank bahar kredisi tüm ihtiyaçlarınızı karşılayabileceğiniz miktarlarda kredi veriyor. 10 bin Türk Lirası kredi alırsanız ayda 290 Türk Lirası ödeme yaparsınız. 30 bin Türk Lirası ihtiyacınızı karşılıyorsa geri ödemesi ayda 870 TL olmaktadır. Eğer 20 bin türk Lirası kullanmak istiyorsanız ayda 580 TL taksit ödeyeceksiniz.

Cazip Faiz Oranları

Abank İhtiyaç Kredisi başvurusu dahilinde banka, nakit paraya ihtiyaç duyan kişilerden kredi tahsis ücreti ödemesini istemektedir. Kredi miktarının 0,5’i müşterilerden kredi tahsis ücreti olarak kesilmektedir. Ayrıca kredi almanın bir şartı da hayat sigortasının yaptırılmasıdır. Bahar kredisi başvurusu yapan ihtiyaç sahiplerinin hayat sigortası olmaması durumunda kredi almaları olumsuz sonuçlanacaktır. Bu zorunluluğun bir de maliyeti vardır. Müşterilerin yaşıyla orantılı artan prim ücreti 50 yaşındaki bir kişinin 70 yaşındaki bir kişiden daha az ödeme yapması koşuluyla belirlenmektedir.

Abank Bahar kredisi müşterilerine en çok 30 bin Türk Lirası ödeme seçeneği sunmaktadır. Bankaya kredi başvurusu yapacak kişilerin en fazla 48 ay taksitlendirme yapabilmesi de kredinin özelliklerinden birisidir. Kredi almayı düşünen kişiler için daha açıklayıcı olması amacıyla örnek bir Abank ihtiyaç kredisi hesaplama yaparak konuya açıklık getirmekte fayda var.

Bağlantı Örneğin;

12 aylık bir ödeme yapmak isteyen bir kişi ayda 913 Türk Lirası vererek 1.20 faiz oranıyla 10 bin TL’ye sahip olabilir. Hayat sigortası için 22 TL, kredi tahsis ücreti olarak da 52,5 TL ödemesi gerekecektir. Kredi vadesi dolduğunda bankaya ödemiş olacağı miktar 10 bin 961 Türk lirasını bulacaktır. Ayrıca bu ödemenin dışında kredi masrafları için bir miktar verecektir. Yıllık olarak kredinin maliyet hesabı yüzde 18,25 aylık ise yüzde 1,52’dir.

Bir Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir