Akbank Direkt Kredi Nedir?

Birçok banka müşterisi veya müşterisi olmayan vatandaşlar da dahil birçok kişinin giderleri, harcamaları veya birikim yapmaları için bir miktar maddi kazanç elde etmeleri zaruri gözükmektedir. Bu zaruri harcamalar veya birikimler için birçok kişi çeşitli bankalardan ihtiyaçlarını karşılayabilecek derecede kredi almak için başvuruda bulunmaktadırlar. Banka bu kredileri çeşitli cazip imkanlarla müşterilerine sunmaktadır. Her bankanın vereceği kredi tutarı, aylık faiz oranı ve ne kadar vadeyle geri ödeyebileceği şeklindeki seçenekler farklılık göstermektedir. Müşteri, kendine uygun olan bankanın vereceği kredi ve geri ödeme şeklindeki birtakım argümanları değerlendirme süzgecinden geçirip ihtiyacı olduğu krediyi almak için kendisine uygun bankayı seçerek başvurmaktadır.

Akbank Direkt Kredi

Kredi verme konusunda farklı bir cazip imkan sunan bir banka da Akbank’tır. Akbank direkt kredi şeklinde bir kampanya sunarak müşterilerinin kredi çekme konusunda kolaylık sağlamayı amaçlamaktadır. Akbank direkt kredi şubeye gitmeden kredi çekmek isteyen kişiler açısından kolaylık sağlayarak internet sitesi üzerinden bankanın internet şubesi üzerinden iletişime çekerek kredi işlemini gerçekleştirebilirsiniz ve işlemler hızlı gerçekleşmektedir. Kişinin kredi notuna bağlı olarak hazırlanmış ve bu limitlere göre düzenlenmiş tutar sizin hesabınızda bekletilmektedir. Böylece acil durumda duyulan ihtiyacı hızlıca gidermek amaçlanmaktadır. Kredi notunuzun düşük ve yüksek oluşuna göre kredi çekmek isteyenlere limitlerde ona göre belirlenmektedir.

Akbank Direkt Kredi Başvurusu

Kredi çekmek için öncelikle Akbank internet sitesi üzerinden Akbank direkt sekmesinden TC kimlik numaranız ve cep telefonu numaranız ile anında Akbank kredi başvuru sms olarak gelmektedir. Başvuru yapıldıktan sonra yine internet sitesi üzerinden kredi onayınızı aldıktan itibaren kredi kullanım tercihinizi yaparak hesabınızda kredinizi oluşturun. Ne kadar kredi öğrenebileceğinizi ve hangi tutarlara ne kadar faiz oranı ve taksitlendirme olduğunu da başvuru formunu doldurduktan sonra da öğrenebilirsiniz.

Kredi notu nasıl öğrenilir?

Akbank direkt kredi notu öğrenme için yapılacak şey ise cep telefonunuzdan Akbank direkt uygulamasını indirdikten sonra başvuru ve nakit ihtiyaçlar menüsüne girip risk sorgulama sekmesine basılmalıdır. Bu şekilde kredi notunuzu sorgulayabilirsiniz.

Bağlantı 20.000TL’ye kadar olan kredi tutarını Akbank Direkt aracılığı ile şubeye gitmeden elde edebilir ve 48 aya kadar olan vade oranıyla geri ödeyebilirsiniz. 20.000TL üzerindeki kredi tutarı için kredi çekme işlemi Akbank şubelerinden gerçekleştirilmektedir.

Akbank Direkt ile ilgili koşullar

  • Belgesiz, imzasız, şubeye gitmeden kredi çekilebilir.
  • Kredinin taksiti ailenin aylık gelirinin %50sini geçmemeli.
  • Kefil koşulu aranmamaktadır. Fakat gerekli gördüğü takdirde müşteri kefil talep edebilir.
  • Kredi kullanmak için Akbank şubesine giden müşterilerin TC kimlik, gelir belgesi, ikametgah gereklidir.

Akbank Direkt kredi için gerekli ve ayrıntılı bilgi için Akbank müşteri hizmetlerini arayabilir, internet sitesini ziyaret edebilir veya şubeye başvurabilirsiniz. Akbank internet sitesi üzerinden “tıklayın, sizi arayalım” sekmesine basarak ta kredi uzmanlarının sizi arayarak anında kredi ile ilgili sorularınızı yanıtlamanıza yardımcı olmaktadırlar.

Bir Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir