Akbank Direkt Serbest Hesapla %13,5 Faiz Oranı Fırsatı

Son zamanlarda yaptığı yatırımlar ile bankalık sektörünün parlayan yıldızı olmayı başaran Akbank, müşterilerinin cazip koşullarda faiz oranlarıyla para kazandırıyor. Bankalar arasında yaşanan rekabet en çok da müşterilerin lehine olacak gibi gözüküyor.

Akbank’ın kampanyasına yakından bakacak olursak; banka hesabını açacak müşterilerine 3 ay geçerli %13,5 oranıyla tanışma faizi sunmaktadır. Bu alanda diğer bankalarla ufak bir kıyaslama yaptığımızda bu oranın gerçekten ideal ve yüksek olduğunu söyleyebiliriz.

Hangi Şekilde Akbank Direkt Serbest Hesap Açabilirim?

Bunun için birçok yol bulunmaktadır. Öncelikle Daha önce Akbank’ta hesabı olan internet veya mobil bankacılığı kullanan müşteriler kolaylıkla bu kanallarla kısacası cep telefonlarından Akbank Mobil’i, Bilgisayarlarından İnternet bankacılığını kullanarak direkt serbest hesap açabilirler. Daha önce Akbank hesabı bulunmayan müşteriler Türkiye’nin birçok yerinde hizmet veren Herhangi bir Akbank Şubesi’nden başvurarak yüksek oranlı faiz fırsatından yararlanabilirler.

Kampanya Koşulları

Öncelikle bu kampanyadan yararlanmak için 1000 TL ve üzeri bir miktarla hesabı açmamız gerekmektedir. Vade beklemeden para çekme imkânı sunulmakta ve para yatırıldığı an faiz işlemektedir. Bu hesap üzerinden havale ve EFT yapılılabilmektedir.%13,5 gibi yüksek faiz oranı 90 gün boyunca yani 3 ay geçerli olacaktır, bu süreden sonra liste faiz oranları üzerinden faiz kazanılacaktır. Kampanyada üst sınır 250.000 TLdir.Bu miktarın üstü maalesef kampanyadan yararlanamamaktadır.

Matematiksel Olarak İfade Edecek Olursak;

1000 TL ile hesap açıldığında bunun %13.5i yaklaşık olarak 135 TL olacaktır,eğer 2000 TL ile açılırsa 270 TL olacaktır.Diyelimkı 1000 liramız var ve hesabımızı açtık ,hiçbir şekilde 3 ay boyunca para çekmediğimizi varsayalım ikinci ay 1135 liramız olacak, ikinci ay 1135 liranın %13.5 yaklaşık olarak 150 liralık bir faiz getirisi olacak ve 3 ayın sonunda hesabımıza dokunmadığımızı varsayarsak toplamda yaklaşık 450 tl gibi bir miktar hesaba eklenmiş olacak ,bu 3 aylık süreçten sonra da liste faiz oranı üzerinden bir ekleme olacak onu da kısaca oranlarla açıklıcak olursak ;Hesabımıza para yatırıp diyelimki 5000 tl yaptık ve bunun üzerinden aylık 47.24 tl faiz elde etmiş olursunuz bu mıktar 10.000 tl olursa faiz miktarı da 94.50 tl olmaktadır.

Bir Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir