Akbank İhtiyaç Kredisi Kampanyaları

İhtiyaç kredisi, bankalar tarafından ihtiyaç duyan ve talepte bulunarak başvuru gerçekleştirilen kişiye tahsis edilen, kısa vadeli, belirli tutar aralığında sağlanabilen bir kredidir. Ekonomik olarak ihtiyaçların karşılanamadığı ve taksitli olarak borç alınmak istendiğinde ihtiyaç kredisine başvurulur. Kişinin kendi bireysel ihtiyaçları için kullanabileceği gibi farklı borç ve giderlerin ödenebilmesi için de alınabilinen ihtiyaç kredisi ülkemizdeki tüm bankalar tarafından sağlanılmaktadır.

İhtiyaç kredisinin alınabilmesi için kişinin bankaya başvurusunu iletmesi gerekmektedir. Banka, kişi tarafından sunulan başvuruyu çeşitli çerçeveler içerisinde değerlendirerek krediyi sağlar veya talebi reddedebilir. Bu anlamda bankanın değerlendirdiği unsurlar ise temel olarak Kredi Kayıt Bürosu tarafından tespit edilen kredi notu, kişinin gelir düzeyi, mesleği ve sahip olduğu taşınmazlardır. Bu şartlarda bir yetersizlik veya olumsuzluk tespit edildiği takdirde; banka kredi talebini revize edebilir veya reddedebilir.

Acil durumlar için edinebileceğimiz bireysel ihtiyaç kredisini alamamamızda en önemli etken olan kredi notu olabilir. Bu nedenle diğer kredi borçlarımızın ödemelerinde ve düzenliliğinde dikkatli olmalı ve kredi notumuzun belirli bir seviyenin altına düşmesini engellemeliyiz. Aksi takdirde ihtiyaç duyduğumuz zaman bu kredi imkanından faydalanamayabiliriz.

Bankalar, çeşitli kampanyalar ile tüketicilere bireysel ihtiyaç kredisi seçenekleri sunmaktadır. Bu kampanyalar kapsamında, faiz oranları, geri ödeme vadeleri ve kredi tutarları farklılıklar gösterebilmektedir. Günümüzde bir banka, birden fazla kredi alternatifi sunarak müşteri kazanmaya çalışır. Bu kampanyalar sıklıkla esnafa özel, memura özel, bayrama özel, mevsimlere özel v.s. olmak üzere farklılıklar gösterir.

Ülkemizde uzun yıllardır hizmet vermekte olan Akbank’ta bu anlamda çok sayıda alternatif sunan bankalardandır. Sunulan bu kampanyalar akabinde Akbank kredi faiz oranları da birbirlerine göre farklılık gösterebilmektedir.

Akbank’tan Anında Kredi!

Akbank’ın sunduğu kredi alternatiflerinden birisi de Akbank anında kredi seçeneğidir. En hızlı ve en avantajlı bireysel kredi seçeneklerinden birisi olarak anında kredi yalnızca bir tık, bir kısa mesaj veya bir alo ile anında edinilebilinen bir kredidir.

Şubeye gitmeden alınan bu anında kredi için bankanın kampanya ismi ise “Akbank Direkt”tir. Akbank’ın Direkt müşterilerine özel olarak sunduğu bu kampanyaya telefonlarınızda bulunan Akbank Direkt aplikasyonu ile anında başvurunuzu yapabilir ve arzu ettiğiniz tutarda krediyi hesabınızda birkaç saniye içerisinde görebilirsiniz.

Akbank Direkt ile tahsis edeceğiniz 10.000 TL tutarında bir kredi için 50.00 TL kredi tahsis ücreti öder, aylık %1.41 faiz oranı ile ödemelerinizi 48 aya varan vade seçenekleri ile yaparsınız.

Direkt üyesi olmasanız bile Akbank kredi başvurusu sms ile de anında yapılabilmektedir. Kredi yazıp bir boşluk bıraktıktan sonra T.C. Kimlik Numaranızı yazın ve 4425’e gönderin. Akbank’a ulaşan kredi talebinize en kısa sürede yanıt gelecektir ve eğer uygun görülürse talep ettiğiniz tutardaki krediniz anında hesabınıza yatırılacaktır. Detaylı bilgi için Akbank İnternet Şubesi’ni ziyaret edebilirsiniz.

Bir Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir