Akbank Konut Kredisi Kampanyası Nasıl Alınır?

Her yıl yüzlerce insan ev sahibi olma hayalleri içerisine girip hüsrana uğramakta. Günümüzde artık ev sahibi olmak konut kredisi alarak o kadar da zor değildir. Birçok insan kira ödemektense, ufak bir peşinat ile kira öder gibi ödeme yapıp belli bir periyod sonunda ev sahibi olmaktadır. Akbank konut kredisi kampanyası ev sahibi olma hayalli müşterilerine yardım edip hayallerini gerçeğe dönüştürmeyi hedefleyen bir kampanyadır.

Peki bu konut kredisinin özellikleri ve şartları nelerdir?

 

* ev kredisini çeken müşteri faizini peşin ödeyeceği zamanda bu peşin faizi belli oranlarda yapabilecek. ( %1 – %5’i arasında yer alır )

* Akbank konut kredisi kampanyasının özelliklerinden olan peşin faiz ödeme özelliği ile peşin ödenen faiz ne kadar çok olursa kredi çeken için o kadar iyi olur.

*belirlenen ve bitmesi beklenen süre zarfı içinde belirtilen vade değişmez.

*Aylık ödeme faizlerinde refinansman edilmediği yani yeniden yapılandırılmadığı sürece herhangi bir değişim meydana gelmez.

Konut kredisi alma koşulları

 

 

  • Ev sahibi olma sınırı olan 18 yaşın üstü sınırı, bağlantılı olarak ev kredisi almak için bireyde aranan özelliklerin başında gelmektedir
  • Sicillinde risk teşkil edenler bu konut kredisinden faydalanamazlar
  • Gelirine dair belge olması şartı aranır.
  • Konut sigortası şartı vardır. Konut sigortaası vade sonuna kadar sürekli yenilenip devam etmektedir.
  • Konut kredisi kullanılarak alınan ev ipotek altına alınır.

konut kredisi alma koşulları bunlardır. Konut kredisi alma koşulları yerine getirenler için hiçbir engel yoktur.

Konut Kredisi kullandırışında istenen gerekli belgeler nelerdir?

*Nüfus cüzdanı, sürücü belgesinin fotokobisi ve ya da gerçeği, pasaportun gerçeği ya da fotokobi hali.

*en son aya ait fatura

*Gelir belgesi

*Emekliler için Hesap cüzdanı

*kredisi çekilen konuta dair izin

Akbank konut kredisi yapılandırma ;

 

 

Akbank konut kredisi yapılandırma , konut kredisini çekmiş ve daha sonrasında eline toplu para geçme ve ya da maaş zamları gibi durumlarda insanlar konut kredilerini yapılandırmak istiyorlar. Bunun başlıca sebebi, süreyi bu şekilde kısaltarak fazla faiz ödemekten kurtulmaktır. Ve ya da fiyat genel düzeyinin daha yavaş bir şekilde artmasından kaynaklı de enflasyon gerçekleşebilir, bankalarda beklenen enflasyon gerçekleşmeyip daha düşük bir seviyede gerçekleşmesiyle bankalar faizleri düşürebilirler. Bu durumda da müşteriler çektikleri konut kredisini refinansman ederler. Akbank konut kredisi yapılandırma bu bağlamda müşterilerine olanak sağlamaktadır.

ev kredisi faiz oranları,

ev kredisi faiz oranları diğer türdeki faiz oranlarına kıyasla çok daha uygundur. İhtiyaç kredisi genellikle en yüksek seviyedir. Akbank ev kredisi faiz oranları 2017 güncel olarak %1.01 oranındadır. Bu oran sabit kalmayıp, her yıl değişebilmekte ve ya da aynı kalabilmektedir. Bu tamamen ülke ekonomisine bağlıdır.

 

Bir Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir