Akbank Peşinatsız Ev Kredisi Hesaplama

Yeni ev almak isteyenlerin en büyük problemi olarak karşılarına finansman çıkmaktadır. Çünkü özellikle son yıllarda artan ekonomik dalgalanmalarla beraber, gayrimenkul piyasasında konut fiyatları da büyük artış gösterdi. Bu duruma paralel olarak artan kira fiyatları da, satın almaya yönelik artan fiyatları da görmezden gelmeye neden oldu. Ancak yine de yüksek meblağlardaki konutlar için yeterli nakdi denkleştirmek her zaman kolay olamamaktadır.

Bu yönden hayalindeki eve sahip olmak isteyenler, kira ödeme istemeyenler ve yeni evlenen çiftler, bankaların sundukları kredi imkanlarından faydalanarak, istedikleri eve sahip olabilirler. Konut kredileri özellikle 2000’li yıllardan sonra büyük popülarite kazanıp, birçok kişinin konut sahibi olmasını sağlamıştır. Kira öder gibi, bankaya aylık taksit ödeyerek kendi evinizin vade sonunda tek sahibi olmak istiyorsanız, o halde konut kredisi edinerek siz de kendi evinizi kurabilir ve bir eve sahip olabilirsiniz.

Bankalar sağladıkları konut kredilerinde genel olarak, satın alınacak olan evin fiyatının belirli bir tutarı kadar kredi sağlamakta, bir miktar peşinat talep etmekte veya sahibi olduğunuz taşınmazları teminat olarak göstermenizi istemektedir. Bir geri ödeme güvencesi olarak tüketicilerden talep edilen bu alternatiflerden bir veya bir kaçı uygulanabildiği gibi, bazı bankalar bunların hiçbirisini talep etmemektedir.

Akbank İle Ev Sahibi Olun, İçiniz Rahat Olsun!

Akbank, ev sahibi olmak isteyenleri bir hayli sevindirecek olan kampanyası ile dikkatleri üzerine topladı. Son yıllarda gerek tüketici kredileri, gerek taşıt kredileri ve konut kredileri ile imza attığı kampanyalarda dikkat çeken Akbank’ın konut kredisi kampanyasında düşük faiz oranının yanı sıra peşinatsız kredi imkanı sunulmaktadır. Eğer siz de peşinatsız ev kredisi alma imkanlarını araştırıyorsanız o halde Akbank’ın konut kredisi alternatifini değerlendirebilirsiniz.

Akbank güvencesi ile alacağınız evin fiyatının %100’üne kadar alabileceğiniz konut kredisinde peşinatsız ev kredisi kampanyası uygulanmaktadır. Ayrıca evinizin bedelinin belirlenmesi için sağlanan expertizin ücretinin tamamı da kredilendirilebilmektedir.

Bu avantajları ile dikkat çeken Akbank’ın konut kredisinin hesaplama işlemini yaparak değerlendirmenizi bir üst boyuta taşımak istiyorsanız, işte hesaplamamız;

Akbank’tan alacağınız peşinatsız konut kredisi kampanyası dahilindeki 100.000 TL tutarındaki konut kredisi için 120 aylık vade seçeneğini tercih ettiğinizde uygulanacak olan faiz oranı %1.11 olarak belirlenmektedir. Bu durumda bankaya aylık olarak yapacağınız geri ödeme taksit tutarı ise 1.512,04 TL olarak gerçekleşecektir. Bu kredi için vereceğiniz kredi tahsis ücreti ise 500 TL’dir ve ekxpertiz ücreti ise 750 TL’dir. Alacağınız konut için uygulanacak olan Taşınır Taşınmaz Rehin Ücreti ise 116,00 TL’dir.

Bu bilgiler ve hesaplama işlemi ışığında eğer siz de Akbank’ın peşinatsız konut kredisi kampanyasından faydalanmak istiyorsanız şimdi size en yakın Akbank şubesine giderek başvurunuzu anında gerçekleştirebilir ve istediğiniz eve kısa süre içerisinde sahip olabilirsiniz.

Bir Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir