Alacaklarınızı Sigortalatın, Risk Almayın!

1946 yılından bugüne Türkiye bankacılık sektöründe hizmet veren ve en çok tercih edilen bankalar arasında yer alan Garanti Bankası, kendini diğer bankalardan ayrıştıracak kampanyalar düzenlemeye devam ediyor. Çalışmalarıyla ve müşteri memnuniyetiyle sektöründe öncü bankalardan biri olan bu banka, Türkiye’nin en büyük ikinci özel bankası olarak kaliteli bir hizmet sağlıyor.

Son zamanlarda çeşitli ihtiyaçlar nedeniyle kredi kullanımı ve kredi kullandırtma işlemi artarak devam ediyor. Kredi konusunda yardımcı olan birçok banka da bu konuda diğer bankalardan daha farklı hizmetler sunarak müşterilerine ulaşmaya çalışıyor. Garanti Bankası da hizmetlerinde sürekli yenilikler getirerek müşterilerine dokunmayı başarıyor.

Şimdilerde ise bu bankanın gündeminde kredi sigortası bulunuyor. Peki kredi sigortası ne işe yarıyor? İsminden de anlaşılacağı üzere bu sigorta ile alacaklarınız güvence altında tutuluyor. Artık tahsilat yapamayacağınıza dair korkularınızı ortadan kaldıran bu sistemle adımlarınızı daha kolay atabiliyorsunuz.

Bir şirkete sahipseniz, her zaman müşterilerinizden satışlarınızın karşılığını alamama riski ile karşı karşıyasınız demektir. Bu durum şirket sahipleri için en çok tedirginlik yaratan durumlardan biri. Garanti Bankası da kredi sigortası ile tam da bu duruma ve korkuya çözüm üretiyor. Alacaklarınızı tahsil edememe riskine karşı alacaklarınızı sigortalıyor.

Nasıl yaptırabilirsiniz?

Sigortayı yaptırmak da oldukça kolay. En yakın şubeye gerekli evraklarınızla giderek kredi sigortası için başvuru yapmanız yeterli. Aynı zamanda bu sigortayı yaptırdıktan sonra dilerseniz poliçenizi her yıl vadeniz dolduğunda yenileme şansına da sahipsiniz.

Sigorta neleri kapsar?

Garanti Bankası bu sigortayı yaptıran şirket sahibi kişilerin alacaklarını yurt içi ve yurt dışı dahil olmak üzere teminat altına alınıyor. Müşterilerinizin iflas veya ödemeyi geciktirme durumuna karşı önlem alan Garanti Bankası sayesinde bu tür sorunlarla karşı karşıya kalma riskinden korunmuş oluyorsunuz.

Sigorta ne zaman devreye girmeye başlıyor?

Eğer şirketiniz ihracat yapan bir şirketse, mallarınızın müşteriye ulaştırılması üzere nakliye firmasına ulaştırılmasıyla süreç başlıyor. Eğer yola çıkardığınız malları müşteri kabul etmiyor ise bunu dert etmenize hiç gerek yok çünkü bu durum da Garanti Bankası kredi sigortası kapsamında yer alıyor.

 

 

Bir Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir