Albaraka Türk’ten %100 Konut Finansmanı

Yeni bir konut sahibi olmak ve kira ödemekten kurtulmak isteyenler için konut kredileri imdada koşuyor. 2000’li yıllardan bu yana büyük popülarite kazanan ve kısa sürede birçok kişinin ev sahibi olmasını sağlayan konut kredileri bugün çok sayıda mevduat bankası tarafından sunulmaktadır. Bunlardan birisi de ülkemizde sunduğu bankacılık hizmetleri ile kalite standartlarını en üst düzeyde tutmakta olan Albaraka Türk’tür. Albaraka Türk, konut sahibi olmak isteyenlere sunduğu %100 konut finansmanı kampanyası ile hayalleri gerçekleştiriyor. Üstelik en avantajlı faiz oranları ve geri ödeme seçenekleriyle.

Albaraka Türk tarafından tüketicilere sunulan konut kredisi için uygulanmakta olan faiz oranı %1.10’dur. Yani Albaraka Türk konut kredisi faizsiz değildir ancak oldukça cazip bir faiz oranı ile tarafımıza sunulmaktadır.

Bankanın konut kredisi için uyguladığı maksimum vade seçeneği ise 120 ay yani 10 yıldır.

Alınacak olan kredi için ekspertiz uygulaması söz konusudur. Yasal düzenlemeler gereği bankalar ekspertiz değerinin %80’ine kadar kredi verebilmektedir. Ancak bu ekspertiz değerinin %80’ine kadar verilmesi zorunludur anlamına gelmemektedir ve bankalar bu noktada da insiyatif kullanabilirler ancak bu yüzdeyi aşamazlar. Albaraka Türk ise alacağınız konutun ekspertiz değerinin %80’ine kadar kredinizi verir ve bu seviyeden aşağıya da inmez.

Konut kredisini kullanmak için bankaya alacağınız konutu teminat olarak göstermeniz gerekmektedir.

Alınacak olan konut kredisinde Banka Sigorta Muamele Vergisi ve Kaynak Kullanımı Destekleme Fonu ödemelerinden de muaf olursunuz.

Bankaya kredi borcunuzu geri ödeyecekken, taksit ödemelerinizi ayda bir, 2 ayda bir ve 3 ayda bir şeklinde planlayabilir ve kendi bütçe ve ödeme imkanlarınıza göre ödeme planınızı şekillendirebilirsiniz.

BAŞVURU İŞLEMLERİ

Bankanın konut kredisinden faydalanmak için albaraka kredi başvurusu işlemleri şu şekilde gerçekleştirilebilmektedir;

*GERÇEK KİŞİ

Satın alacağınız daireye ilişkin tapunun fotokopisi

Kimlik belgesi

Gelir belgesi (Maaş bordrosu, maaş yazısı)

*SERBEST MESLEK

Alınacak konutun tapu fotokopisi

Vergi levhası

Faaliyete ilişkin belge

Tapu ve kira kontratı fotokopileri

Gelir belgeleri

*TÜZEL KİŞİ

Alınacak olan daireye ilişkin tapu fotokopisi

Ticari Sicil Gazetesi

Kayıt Belgesi (Kuruma ilişkin oda kayıtları)

Son 3 yıllık döneme dair bilanço, gelir tabloları ve vergi levhası fotokopisi

Noter onaylı imza sürküleri

belgeleri ile birlikte size en yakın Albaraka Türk şubesine giderek başvurunuzu anında gerçekleştirebilir, çok avantajlı konut kredisi olanaklarından faydalanmaya başlayabilirsiniz.

Bu değerlendirmeler sonucunda albaraka kredi çekme konusunda kararınızı verdiyseniz ve konut kredisi almak istiyorsanız alınacak olan kredinin geri ödeme planını da bu hesaplama işlemimiz aracılığı ile değerlendirebilirsiniz;

Albaraka Türk’ten %100 konut kredisi kampanyası kapsamında alacağınız 100.000 TL tutarındaki konut kredisi için uygulanacak olan faiz oranı %1.10’dur ve vade seçeneği olarak 120 ay opsiyonunu tercih ettiğinizde bankaya aylık olarak ödeyeceğiniz taksit tutarı 1.540,66 TL’dir ve vade sonundaki toplam geri ödeme miktarınız ise 184.879 TL olarak gerçekleşecektir.

 

 

Bir Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir