Albaraka Türk’ten Düşük Faizle Araç Kredisi

Krediler borçlarımızı ödemek, hayalimizdeki eve sahip olmak ya da rüyalardaki arabanın anahtarını cebimizde taşımamıza yardımcı olurlar. Bunların çoğu için farklı farklı kredi çeşitleri bulunur. İhtiyaç kredisi, konut kredisi, bireysel finansman kredisi, taşıt kredisi bunlara örnektir. Her birinin bankadan bankaya değişen ve kendine özgü, diğerleriyle genelde aynı olmayan faiz oranları vardır. Taşıt kredisiyle istediğiniz taşıtı alırken uygun faiz oranlarıyla çektiğiniz krediyi öderken zorlanmayabilirsiniz. Üstelik bu kredi çeşidinde Albaraka Türk’teki faiz oranları gayet makul düzeyde bulunmakta. Albaraka taşıt kredisi ile rüyalarınızdaki araç bir adım uzağınızda.

 Albaraka Türk taşıt kredisindeki düşük faiz oranı sebebiyle seçilebilecek bankalardan birisidir. Yıllık faiz oranı yüzde 1,25’ten başlamakta olup 48 aya kadar varan vade seçenekleri sunulmaktadır. Albaraka Türk taşıt kredisi hesaplaması yapmak için Albaraka Türk bankasının sitesine girerek, üst kısımda bulunan “Sizin için” butonuna tıkladıktan sonra sağ kısımda çıkan “Finansman Hesaplama” butonuna tıklayarak ulaşılabilmektedir. İstediğiniz kredi miktarını net olarak belirledikten sonra, Albaraka Türk’ten çekeceğiniz kredinin geri ödemesinde ne kadar ödeyeceğinizi hesaplayabilirsiniz.

Örneğin, 10.000 TL tutarında ve 48 ay vadeye sahip bir kredi çekildiğinde, faiz oranı yüzde 1,25 olmakta ve aylık taksit tutarı 294 TL olmaktadır. 4 yıl boyunca ayda 294 TL ödemenin sonucunda geri ödenen toplam miktar 14.100 TL olmaktadır. Başka bir örnek olarak, yine 10.000 TL tutarında ancak bu sefer farklı olarak 36 ay vadeye sahip bir krediyi alalım. Bu kredide de faiz oranımız yüzde 1,25 olmakta ve aylık ödememiz gereken tutar bir miktar artarak 362 TL olmaktadır. Aylık ödeme 48 aylık vadeye sahip krediye göre artsa da toplam geri ödenen tutar 13.015 TL olup 48 ay vadeli krediden daha az bir miktardır. Albaraka kredi çekme hususunda bir çok bankadan daha caziptir bu sebeplerle.

Albaraka Türk Kredi Başvurusu

Albaraka Türk kredi başvurusu yapmak için gerekli bazı koşullar ve başvuruyu tamamlamak için farklı yollar var. Kullanılmak istenilen kredi tutarını net bir şekilde belirlemek ve bütçeye göre uygun ve zorluk çıkarmayacak bir vade belirleyerek bütçe planını oluşturmak önemli ve ilk adımlardır. Daha sonra Albaraka Türk kredi başvuru formundaki kişisel bilgileri ve iletişim bilgilerini doldurmanız gerekmektedir. Başvuru formu teslim edilirken aynı zamanda gerekli evrakların da teslim edilmesi gerekmektedir. Bunlar nüfus cüzdanı, adres teyit eden bir belge (ikamet belgesi ya da fatura), araç ruhsat fotokopisi ve gelir belgesi olmak üzere 4 adettir. Gelir belgesi yapılan işe göre farklılık göstermekte olup istenilen belgeyi Albaraka Türk banka şubesine giderek ya da internetten araştırarak öğrenilebilir. En son olarak belirtilen süre içerisinde kredi sözleşmesi imzalanarak Albaraka Türk bankasından kredi çekilebilir.

Bir Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir