Anadolubank’tan Çiftçilere Özel Kredi

Başımızın tacı, gözümüzün nuru çiftçilerimizi desteklemek amacı ile bazı bankalar destek kredisi imkânları tanımaktadır. Çiftçilerimize sağlanan bu destek kredileri sayesinde çiftçilerimiz, hem üretim alanlarını arttırabilir, hem de verimliliklerinde artış sağlayabilirler. Böylelikle tarımsal verimliliğin arttırılması sağlanmış olur. Çiftçilerimize destek sağlayan bankalardan biridir Anadolubank.

Nelerdir Tarımsal Krediler?

Anadolubank zirai krediler arasında tarımsal işletme kredileri ve yatırım kredileri olarak iki farklı grupta kredi imkânı sağlamaktadır.

Tarımsal işletme kredileri, tarımsal faaliyetlerinde büyükbaş alımı yapan çiftçilerimiz için finansman desteği sağlayan, arıcılık kredisi, çiftçilerimizin tarımsal ihtiyaçlarının yanı sıra bankalarda 60 aya varan vadeler ile sunulan risk transfer kredisi, tarımsal faaliyetlerinde ekim ve dikim işlemleri için sözleşme yapılan firmalar, birlikler ya da kooperatiflerin ödemeleri öncesinde finansman desteği sağlayarak nakit ihtiyaçlarınızı gideren sözleşmeli üretim kredisi olarak gruplanmıştır.

Yatırım kredileri ise; tarımsal faaliyetlerinde ve verimliliklerinde artış sağlamak isteyen çiftçilerimize 60 aya varan vadeler ile sunulan tarla arazi alım kredileri, tarımsal hacmini genişletmek isteyen çiftçilerimize yeni arazi alımlarında kanun ile belirlenmiş olan 2B arazilerinden almaları halinde finansman desteği sağlayan 2B arazi alım kredisi bulunmaktadır.

Tarımsal faaliyetlerini genişletmek isteyen çiftçilerimizin traktör alımlarında ihtiyaçları olan nakit desteğinin kredi imkanı ile sağlanmasını amaçlayan traktör kredisi, tarımsal faaliyetlerini gerçekleştirmek isterken her türlü ekipman ya da alete ihtiyaç duyan çiftçilerimize finansman desteği sağlayan ekipman kredisi, tarımsal faaliyetlerinde büyükbaş hayvan alımı yapmak isteyen çiftçilerimizin finansman desteğinin sağlanması amacıyla süt sığırı alım kredisi ve tarımsal faaliyet alanlarını genişletmek ve verimliliğini arttırmak isteyen çiftçilerimize finansman desteği sağlamayı amaçlayan sera yapım kredisi olarak gruplanmıştır.

Siz de ihtiyacınız olan yönde ihtiyacınız olan miktara karar verdikten sonra kredinizi kullanmak amacı ile Anadolubank ihtiyaç kredisi başvuru işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Tarımsal Krediye Nasıl Başvurulur?

Tarım kredileri için çiftçilerimize uygun imkânlar sağlanmaktadır. Ödeme koşulları ve kredi tutarı gibi bilgiler yüz yüze şube ile görüşülerek belirlenirken, başvuru da herhangi bir Anadolubank şubesinden alınmaktadır.

Anadolubank kredi hesaplama butonunda yer almayan tarımsal işletme kredileri için gereken hesaplamayı, size uygun ödeme seçenekleri ile birlikte şubeden öğrenebilirsiniz. Her bir kredi için belirlenen vade sayısı ve faiz oranı farklı olmakla birlikte, detaylı bilgiyi, gerçekleştirmeyi talep ettiğiniz planınız ile birlikte Anadolubank şubesi ile görüşerek bütçenize uygun bir şekilde ayarlayabilirsiniz. Siz de tarımsal faaliyetlerinizde bir destek arıyorsanız, hemen Anadolubank şubesine gelin ve tarımsal kredi başvurunuzu yapın.

Bir Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir