Ayda 1.502,83 Tl Taksitle Denizbank Taşıt Kredisi

Otomobil sahibi olmak veya var olan otomobil yerine daha iyi bir modele binmek birçok kişinin hayalidir. Ancak bugün ekonomik gidişatı ve vergi oranlarını dikkate aldığımızda, otomobil fiyatlarının bir hayli yükselmiş olduğunu görüyoruz. Bu nedenle de tek seferde nakit çıkışı yaparak, yeni bir otomobile sahip olabilmek oldukça masraflı bir iştir.

Bankalar, tüketicilerin finansmanını sağlayan kuruluşlar olarak, onlara konut, taşıt ve tüketici kredileri sağlamaktadır. Bu kredilerin her biri tüketicilere kendi ihtiyaçları doğrultusunda, farklı faiz oranı ve vade uygulamaları ile farklı şartlarda sunulmaktadır. Bunlar arasından taşıt kredisi ise üst paragrafta bahsettiğimiz zorluklar konusunda tüketicilerin nakit ihtiyacını karşılayan kredi türüdür. Ülkemizde birçok mevduat bankası bu kredi türünü tüketicilere sağlamaktadır ve taşıt sahibi olmak isteyenlere, likidite sağlamakta, taksitler ile de bu borcu geri almaktadır.

Yeni bir taşıt almak istediğinizde kredi başvurunuzu Deniz Bank’a yapabilir, bankanın sunduğu avantajlı faiz oranları ve vade seçeneklerinden faydalanarak kredinizi elde edebilirsiniz. BDDK düzenlemesi gereği taşıt kredisinin tamamını veren banka yoktur ancak Deniz Bank, belirlenen %’lik dilimin tamamına kadar krediyi tüketicilere sağlamaktadır.

Deniz Bank’ın sunmakta olduğu taşıt kredisi kampanyası kapsamında %1.34 faiz oranı uygulanmaktadır.

Alınan taşıt kredisi kapsamında uygulanan vade süresi ise 48 aya kadar uzatılabilmektedir.

Banka taşıt kredisi kapsamında alınacak olan aracın fiyatının 50.000 TL’sine kadar %70 oranında, 50.000 TL’nin üzerindeki kısım için ise %50 oranında kredilendirme sağlamaktadır.

Kampanya kapsamında dilerseniz sıfır kilometre, dilerseniz ikinci el otomobil alabilmektesiniz.

Teminat olarak satın aldığınız otomobili gösterebilirsiniz.

Başvurunuzu gerçekleştirdikten sonra 24 saat içinde bankadan geri dönüş alırsınız.

Vade boyunca faiz oranınız sabit kalacaktır.

Geri ödeme tarihlerinizi krediyi aldıktan sonraki 45 gün içerisinde belirleyebilmektesiniz.

İkinci el otomobil alacak olanlar için denizbank taşıt kredisi kaç yaşa kadar sorusunun yanıtı ise 5 yıldır. İkinci el otomobilin ruhsatta yer alan alınış tarihinden itibaren 5 yıl geçmiş ise bu otomobil için kredi kullanamazsınız.

Kampanya kapsamında %1.34 faiz oranı ve 48 ay vade seçenekleri geçerlidir.

Bu anlamda Deniz Bank’tan alacağınız yıllık ödemeli taşıt kredisi hesapla işlemini gerçekleştirecek olursak;

Bankadan alacağınız 50.000 TL tutarındaki taşıt kredisi için uygulanan %1.34 faiz oranı ve 48 ay vade seçenekleri doğrultusunda hesaplama yaptığımızda bankaya ayda 1.502,83 TL taksit geri ödemesi yapmanız gerekmektedir.

Taşıt kredisi başvurunuzu doğrudan şubelere giderek anında gerçekleştirebilirsiniz. İbraz etmeniz gereken belgeler ise;

-T.C. Kimlik Belgesi

-Gelir Belgesi

-Sıfır araçlar için firmadan edinilmiş aracın fiyatını gösteren proforma fatura ve faturanın aslı

-İkinci el araçlar için 15 gün önce satışı gerçekleştirilmiş araçlar için noter huzurunda düzenlenmiş alım satım sözleşmesi.

Bir Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir