Halk Bank Mucit Girişimci Kredisi Alma Şartları Nelerdir?

Kişilerin farklı ihtiyaçlarına yönelik olarak bankacılık hizmetlerinin sunulması uzun dönemlerden bu yana sürekli gelime değişme gösteren bir sektör olan bankacılık seçeneklerinin de yaşanan gelişme ve değişmelere paralel olarak hizmet seçeneklerinde yeniliğe gidilmesini zorunlu bir hale getirmiştir.

 

 

Yaşanan gelişme ve değişmeler ülkemizde bankacılık alanında faaliyet gösteren bankaların ürün seçeneklerinde yelpazelerini genişletmelerini ve ürün koşullarını daha uygun bir hale getirmelerini sağlamıştır. Bu türden bir durumda kişilerin bankacılık ürünlerine olan ilgilerini arttırmıştır. Ülkemizde bankacılık sektöründe hizmet sağlayan en köklü bankalar arasında yer alan Halk Bankası devlet destekli bankalar arasında yer almaktadır.

Halk Bankası mucit girişimci kredisi seçenekleri özellikle son dönemlerde genel olarak farklı bütçelere konu olan yenilikçi ve geliştirilebilecek olan fikirlerin desteklenmesine yönelik olarak kişi veya firmalara sağlanan kredi desteği seçenekleri üzerine banka kredi ürünü seçeneklerini kişilerin kullanımına sunulan bir banka ürünü olarak ifade edilebilmektedir.

Halk Bankası Mucit Girişimci Kredisi Hakkında Bilgi

 

 

Yenilikçi fikirlerin hayata geçirilmesi ekonomik etkinliklerin çeşitlendirilebilmesi amacı ile sunulan banka ürünü seçeneklerinden olan bu kredi seçeneklerini diğer kredi olanaklarından ayıran farklı konular bulunmaktadır. Bu kredi seçenekleri şartları ve kimlerin bu kredi seçeneklerinden faydalanabileceği hakkında belirli düzenlemeler banka tarafından yapılmıştır. Halk Bankası mucit girişimci kredisi nasıl alınır?

Bu kredi seçeneği genel olarak teknokentlerde faaliyet içerisinde yer alan girişimciler ve bunun yanı sıra KOSGEB, TUBİTAK ve TTGV gibi özel fikirlere yönelik olarak destekleme projeleri yürüten kurumlara benzer özellikler taşıyan projeler üzerine sunulan kredi seçeneklerinden oluşmaktadır. Bunun yanı sıra bu kredi seçeneklerinden faydalanmak isteyenler ile ilgili olarak bir şartta patent hakkı bulunan ya da patent almış olan girişimciler olması gerektiği olarak ifade edilebilmektedir. Belirtilen diğer kurumlardan hibe desteği almaya hak kazanmış olan girişimciler bu kredi seçeneklerini eğer ki 30 yaşını aşmamış olmaları koşulunda yararlanabilmektedirler.

Halk Bankası Mucit Girişimci Kredisi Kredi Özellikleri

 

Bankalar genel olarak sunmuş oldukları banka ürünü seçeneklerinin şartlarını farklı faktörlere bağlı olarak yıllık olarak belirlemekte ve kişilere sunulan banka ürünü seçeneklerinde bu koşullara yönelik olarak hizmet sunulmaktadır. Halk Bankası mucit girişimci kredisi 2017 seçeneği de yine banka tarafından belirlenen miktar, faiz oranı, vade seçenekleri ve geri ödeme planı seçenekleri ile farklı koşullarda kişilere sunulmaktadır. Banka tarafından sunulan mucit girişimci kredisi ile ilgili olarak yukarıda bilgiler verilmişti.

Banka tarafından sunulan bu kredi seçeneğinde kredi üst limiti 75.00 lira olarak belirlenirken yine kredinin vade süreleri ve geri ödeme planı seçenekleri ile ilgili olarak da belirlemeler yapılmıştı. Kredi seçeneğinin geri ödemesi aylık eşit tutarlı taksit seçenekleri ve vade sürelerine ilişkin olarak 1 yıla kadar olan anapara ödemesiz dönem imkânı çerçevesinde 48 aya kadar varan vade seçenekleri kişilere sunulan kredi özellikleri arasında yer almaktadır.

Bir Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir