Bankacılıkla Teknolojinin Birleşmesi: Şubeye Gitmeden Kredi Çekmek

Malumumuz olduğu üzere devir teknoloji devri. Artık insanlar kendilerini yormadan, dışarı çıkmadan işlerini birkaç tıkla halledebiliyorlar. Öyle ki en çok paraya ihtiyacımız olduğu anlar için bankalar, bu sorunumuza da çare getirdi ve artık şubelere uğramadan, kefilsiz ve masrafsız olarak bizlere kredi alabilme imkanları sundular. Peki bankaya gitmeden hesaba kredi almak için gerekli koşul ve şartlar neler? Şimdi bu şartlara bir göz atalım…

İlk olarak ele almamız gereken koşul, bütün bankaların ortak olarak bizlerden istediği bir durum aslında: Kredi Notu. Kredi notu; bankalarca kullanılan, kredi veya kredi kartı alabilmek için bütün bankaların ortak olarak hesap hareketlerimizi incelemesi sonucunda oluşan puanlama sisteminin ürünüdür. Sizlere tanımlanan kredi notunuz; telefon faturalarınızı, kredi kartı asgari veya dönem borçlarınızı, bankalardan çektiğiniz kredi taksitlerinizi geç ödemeniz ya da hiç ödemeyip işi yasal boyutlara taşıdığınız taktirde düşer veya sıfırlanır. Ve bu yüzden kredi ya da kredi kartı alamayabilirsiniz. Bankaların kredi fırsatlarından yararlanabilmek için ilk bakılan şart budur.

Koşullar Nedir?

Bir diğer koşul ise; kredi taksitlerinizin evinizin ortalama gelirini aşmaması gerekir. Aşması durumunda tarafınıza istediğiniz miktarda kredi çıkmayacaktır ve beklediğinizden daha az miktarda bir tutarla karşılaşmanız kaçınılmaz olacaktır.

Üçüncü koşulumuz ise bankaların size ve aynı zamanda gelir kaynağınıza güvenebilmesi ile alakalı bir durumdur. Bu da gelir kaynağınız olan iş yerinizin güvenilir olması yani sürekli alım-çıkarım yapmamasına bağlıdır. Eğer iş yeriniz güvenilir değilse ilk 6 ay ile 1 sene arasında değişen sürece kadar kredi alamayabilirsiniz.

Bu koşulları olumlu bir şekilde kapsıyorsanız sizlere bütün bankaların kapıları ardına kadar açılır. Üstelik şubeye gitmeden kredi Yapı Kredi den alınırsa, daha büyük ve geniş kapsamlı ürün ve kampanyalar sizlerin olacaktır. 1944’ten itibaren gelişmiş olan bankacılık anlayışıyla sizlere hizmet veren yapı kredi, aynı zamanda Türkiye’ye dijital bankacılığı getirmiş olan öncü bankalardan bir tanesidir. Gelişmiş kredi ve kredi kartı seçenekleriyle sizler dilerseniz ihtiyaç, dilerseniz konut ya da araç alma amaçlı kredilerden yararlanabilirsiniz. Acil durumda ihtiyaçlarınızı ise kredi kartınızla halledebilirsiniz.

Teknolojiyle birleşmiş bir Yapı Kredi’den bahsedecek olursak eğer, şu ana kadar bahsettiğimiz bütün işlemlerinizi tek tıkla, şubelere dahi uğramadan, kefilsiz, masrafsız ve üstelik çok da uygun olan faiz oranları ile yapabiliyorsunuz. Peki Yapı Kredi’de bu işleyiş nasıl oluyor?

Şubeye gitmeden ihtiyaç kredisi almak istediğiniz taktirde Yapı kredi sizlere geniş olanaklar sunuyor. Bu olanaklardan ilki internet bankacılığı yoluyla kredi alabilmektir. www.yapikredi.com.tr adresine giriş yaptıktan sonra size uygun kampanyalar zaten ana sayfada görünüyor. Sizden istenen doğru bilgileri girmeniz yeterli olacaktır. Sms ya da e-mail yoluyla sizlere başvurunuzun yanıtını kolaylıkla öğrenebiliyorsunuz. Fakat eğer Yapı Kredi’de hesabınız yoksa bunun için de bir şubeye gitmeniz gerekiyor. Bunun sebebi; aslında sizin güvenliğiniz. Bir başkası sizden izinsiz olarak yani size bilgi vermeden adınıza hesap açmasın diye bu şekilde bir önlem alınmaktadır.

Bahsettiğimiz olanaklardan ikincisi; mobil bankacılık. Burada da yapmanız gereken işlem Yapı Kredi’nin mobil uygulamasını cep telefonunuza indirip giriş yapmanız ve başvuruda bulunmanız gerekmekte. Burada da uygulamaya giriş yapabilmek için temel koşul, banka hesabınızın olması.

Ve son olarak sms yoluyla krediye başvurma seçeneğimizden bahsedelim. Sms yoluyla kredi başvurusu yapabilmek için KREDİ TÜRÜNÜZ (KONUT YA DA BİREYSEL), T.C. KİMLİK NUMARANIZ, aylık net gelirinizi aralarında birer boşluk bırakarak yazıp 4411’e göndermeniz gerekiyor. Başvuru sonucunuz yine sizlere sms yoluyla bildirilmektedir.

Bir Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir