Bankalarda Faiz Düşüşü: Akbank İhtiyaç Kredisi

2015 itibariyle bankalar arasında yepyeni bir rekabet baş gösterdi: Faiz oranlarını düşürme yarışı. %2’yi ya da 3’ü bulan faiz oranları o kadar büyük bir düşüş yaşadı ki, 60.000 TL’lik bir kredinin bile faiz oranı %1,45 ile %1,65 arasında değişmekte. Tabi her banka için aynı oranı ifade etmek elbette yanlış olur. Kimi bankalar faiz oranlarında düşüş konusunda büyük bir yardım sağlarken, kimi bankalar ise fazla bir düşüş sergilemeyi göze almak istememiştir. Akbank, saydığımız kategorilerden birinci sınıfta yer almakta. Çünkü örneğini verdiğim %1,45 oranında sizlere uygun kredi hizmetini veren banka Akbank. Üstelik kredinizi ödemenizde kolaylık sağlamak adına vadelerinizi kredi miktarlarınızın büyüklüğüne göre uzatmakta…

1948 yılında ilk hizmetini veren Akbank, 2015’te bankalardaki devrim yaratan faiz düşürme yarışında pek çok bankayı arkasında bırakacak gibi görünüyor. Çünkü Akbank, 60.000 ile 100.000 arası krediler için bile sadece %1,45 tutarında faizle bizlere üstün hizmet anlayışını ispatlamış oluyor. Üstelik Akbank ihtiyaç kredisi başvurusu yapmak istediğinizde sizler de görmüş olacaksınız ki; bu banka sadece memurlara değil işçilere, emeklilere de bu hizmeti sunuyor. Yani uygun faiz oranları bütün müşterilere sunulmakta. Tüm bankalar için geçerli olan kredi notu şartı elbette burada da devrede. Eğer kredi notunuz çok düşükse yani riskli sınıfındaysanız ya da herhangi bir yasal takibe girmiş borcunuz bulunuyorsa ne yazık ki bu hizmetten faydalanamıyorsunuz. Kredi notunuzu yükselttikten sonra ise masrafsız, kefilsiz hatta şubeye kadar yorulmadan bile Akbank kredi başvurusu yapabiliyorsunuz.

Bahsettiğimiz uygun faiz oranlı kredilere başvurmak aslında oldukça kolay. Akbank, geri ödemede bizleri düşündüğü gibi bu fırsatlardan yararlanmak istediğimizde de bizleri yormuyor. Kredi başvurunuzu dilerseniz evinizde internet üzerinden bilgisayar veya cep telefonunuzdan yapabiliyorsunuz. Bunun için yapmanız gereken www.akbank.com adresine tıklayıp, burada gerekli alanları doldurmak ve kredinizin onaylandığına dair gelecek olan e-posta ya da smsi beklemek olacaktır. Hatta şuan başlatılmış bir kampanya sayesinde yaz için yaptığınız planlarınızı, internet üzerinden başvurup hesabınızdan çekebileceğiniz 20.000 TL’ye kadar krediyle ve 48 aya varan vadeli seçeneği ve sadece %1,65 oranlı faizle ertelemeden gerçekleştirebilirsiniz. Yine bu fırsattan da yararlanabilmek için bütün bankaların ortak olarak sunduğu şartları kapsıyor olmanız gerekiyor yani kredi notunuz göz önünde bulundurulacağı için düşük olmaması gerekiyor. Risk sınıfında bulunmadığınız taktirde bu kampanyadan yararlanabilirsiniz.

Veya dilerseniz sms yoluyla da bu fırsattan yararlanabilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken büyük harflerle KREDİ, TC KİMLİK NUMARANIZ ile beraber aralarında boşluk bırakarak 4425’e sms göndermeniz olacaktır. Fakat eğer Türk Telekom veya Vodafone abonesiyseniz sms göndermeniz gereken numara 0532 750 25 25 olmalıdır.

Bağlantı İhtiyacınıza göre pek çok kategoride kredi imkânı Akbank tarafından sunulmaktadır. Dilerseniz yeni kuracağınız iş için, ya da yeni kuracağınız yuvanız için, eğitiminiz veya açacağınız işletmeniz için de Akbank sizlere her zaman destek olacaktır.

Bir Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir