Bayram Kredisi Veren Bankalar

Ziraat Bankası Bayram Kredisi

Türkiye de birçok banka bayram kredisi vermektedir. Bunlardan bir kaçı Garanti, ING, yapı Kredi ve İş Bankasıdır. Bugün sizlere Ziraat Bankası bayram kredisinden bahsetmek istiyorum. Öncelikle bayram kredisi nedir? Bayram kredisi çeşitli bankaların Kurban bayramı ve Ramazan da bireylerin bayram alışverişi, ziyaret gibi konulardan dolayı masraf yapmalarına istinaden verilen bir kredi çeşididir. Genellikle çoğu banka bu dönemlerde bu furyaya dahil olur ve rekabet ortamı git gide artar. Bayrama özel bazı bankalar faiz oranı ve vade seçeneklerinde değişikliğe giderken bazıları bu süreçte de olduğu gibi devam etmektedir. Bayram kredisi ne zaman başlar? Dediğiniz duyar gibiyim. Bu işlem de tamamıyla bankalara bağlıdır.

Kimi banka bayramın 2-3 hafta öncesinden başlatıp 3 aya yakın bu krediyi sağlarken bazıları da bayramla birlikte başlatıp bayramla sonlandırıyorlar. Bayram kredisi başvurunuzu yapmadan önce her bir başvurmak istediğiniz ve bayram kredisi veren bankanın internet sayfasını ziyaret edebilir ve size sunulan şablonları doldurarak aldığınız tutar, geri ödenecek tutar, faiz oranı ve vade seçeneklerini görebilir, size en uygun bankayı bulabilirsiniz. Hangi bankada karar kıldıysanız en yakın şubeye giderek veya internet üzerinden başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz. Her bankanın kendine ait ve genel başvuru şartları bulunmaktadır. Bunları başvurunuzdan önce dikkatlice okumanızı öneririz ki daha sonra bir sorunla karşılaşırsanız sorun yaşamayın.

Sizlere Ziraat bankasının şartlarından bir kaçını şöyle özet geçmek isterim. Öncelikle reşit bir bireyseniz kredi almaya hak kazanabilirsiniz bunun dışında kredi almanız mümkün değildir. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olduğunuzu belirten nüfus cüzdanınızın olması veya yabancıysanız da pasaportunuzun olması gerekmektedir. Bankanın size verdiği krediyi geri ödeyebileceğinizden emin olması için düzenli bir gelir kaynağınızın bulunması ve onu teyit eden bir belgenizin olması gerekir. Örneğin bir maaş bordrosu bu işlem için yeterlidir. Eğer bu şartları sağlıyorsanız bankanın size kredi vermesini beklemenin dışında yapabileceğiniz pek bir şey bulunmamaktadır.

Bayram Kredisi 2017/ Bayram Kredisi Veren Bankalar 2017

Her yıl bayram kredisi veren bankalar değişmektedir. Bazen bu sayı artarken kimi zaman da azalmaktadır. 2017 yılında Bayram Kredisi verecek bankalardan bir kaçı Garanti, Cepte TEB, Yapı Kredi, İş Bankası ve Akbank’tır. Bu bankalar arasından faiz oranı en düşük olan banka %1,25 ile Yapı Kredidir ve sırasıyla İş Bankası %1,27 ile onu izler. Bayram kredisi minimum 3000 Türk Lirası iken maksimum da 10000 Türk Lirasıdır ve bankaların hemen hemen hepsinde bu tutar aynıdır. Bildiğiniz üzere bayram da masraflar oldukça fazladır. Bayramlıklar olsun, çocuklara harçlık, şeker, çikolata, tatlı, misafirler derken nakit paraya bir hayli ihtiyaç duyuluyor. Eğer bu bayram nakit sıkıntısı yaşamak istemiyorsanız size en uygun olan bankadan bayram kredisi alarak kendinizi ve cebinizi rahatlatabilirsiniz.

Bir Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir