Burgan Bank Mevduat Faiz Oranları

Günümüzde yatırım yapmanın yollarından biri de mevduat. Daha önce belirlenmiş bir süre sonunda ya da istendiğinde çekilmek üzere bankalara belirli bir faiz karşılığında ya da karşılık beklemeden verilen paraya mevduat deniliyor. Vadeli, vadesiz ve ihbarlı olmak üzere 3 seçenek vardır. Vadeli mevduat, banka ile kararlaştırılan vadeden sonra para çekilebilen mevduat hesabıdır. Vadesiz mevduat hesabında ise istenilen zamanda para çekimi yapılabilir. İhbarlı mevduat hesabında ise parayı çekmeden bir süre önce bankaya haber vermeniz gerekiyor. Birçok bankadan bu hizmeti alabilirsiniz. Ancak Burgan Bank kredi faiz oranları ile birçok insanı cezbediyor. Örnek olarak, %14,75’lik Hoş geldin Mevduatı. Türk lirası, Amerikan Doları ve Euro para birimleriyle bu avantajdan yararlanılabilir.

Bu avantajlardan yararlanmak için, her bankanın olduğu gibi Burgan Bank’ın da bazı koşulları var. Bunlardan ilki yeterli süre sigortalı işte çalışmıyor olmanız. 6 aylık bir süreç boyunca sigortalı bir işte çalıştıysanız kredi almaya hak kazanabilirsiniz. Ödenmemiş borcunuzun olmaması ve üzerinizde idari takibin bulunmaması da önemli etkenlerden. Son olarak da kredi notunuzun yüksek olması önemlidir.      

Burgan Bank’tan kredi almak ya da mevduat hesabı açmanın birçok cazip tarafları var. Mevduat faiz oranı rakiplerinin çok ilerisinde olarak yüzde %14,75 şeklinde belirlenmiş. Yani yatırdığınız para bir yıl sonunda yüzde 14,75’lik bir artış sergileyecek. Ayrıca Burgan Bank küçük ama güvenilir bir banka olduğunu ispatlamış bir bankadır. Burgan Bank kredi hesaplama işlemini bankanın sitesinden yapabilirsiniz. Burgan Bank’ın sitesine girildiğinde sağ tarafta görülen araca, faiz oranını ve istediğiniz kredi miktarını girerek aylık faiz oranı ya da aylık taksit oranını görebilirsiniz.

Burgan Bank Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Burgan kredi başvurusu yapmak için en yakın Burgan Bank şubesine T.C. kimlik belgeniz ile gitmeniz yeterli. Ya da internetten başvurabilirsiniz. İnternetten başvurmak için yine Burgan Bank’ın sitesine girip, krediler kısmından “Hemen Başvur” butonuna tıkladığınızda ilgili sayfaya ulaşabilirsiniz. Açılan sayfada kimlik numaranızı, istediğiniz kredi tutarını, istediğiniz kredi vadesini, cep telefonu numaranızı, e-postanızı, çalışmak istediğiniz şubeyi ve güvenlik kodunu girmeniz durumunda başvurunuzu gönderilmiş oluyor. Bundan sonra bankadan sizi arayıp işlemle ilgili konuşmak isteyebilir ya da şubeye gitmenizi isteyebilirler.

Mevduat hesabı açmak için ise yine şubeye gidebilir ya da yine internetten başvuru yapabilirsiniz. Burgan Bank vadeli ya da vadesiz mevduat sayfasına girdiğinizde sağ tarafta çıkan “Hemen Başvur” butonuna tıklayarak, ilerleyen sayfada kimlik numaranız, adınız, soyadınız, telefon numaranız, e-postanız ve çalışmak istediğiniz şubeyi belirterek başvurabilirsiniz. Bankadan dönüş gelip onaylamanız istenecek. Daha sonra hesabınız açılmak olacak. Daha fazla bilgi almak için bankanın şubesine uğramak daha iyi olacaktır.

Bir Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir