Çalışmayan Biri Kredi Kartı Alabilir mi?

Günümüzde ekonomik durumumuz sürekli değişmektedir. İnsanların çoğu gelir kaynağı sağlayabilmek adına sürekli kredi, kredi kartları gibi avantaj sağlayan bankalara başvurmakta ve gelir kaynağı olan insanlar kredi veya kredi kartlarına kolayca sahip olabilmektedir. Peki, “kredi kartı sahibi olabilmek için ne gibi özelliklere sahip olmaya ihtiyacımız var?” gibi soruların cevabını bulmak pekte zor değildir. İnternette birçok açıklaması olan bu tür soruların cevabını almamız kolayca mümkündür ve kredi kartı alabilmemiz için sahip olmamız gereken bazı öncelikler vardır. Bunlar;

Gelirim yok kredi kartı alabilir miyim?

Bu sorunun cevabı iki farklı şekilde yer alabilir. “Gayrimenkul sahibi misiniz, aktif bir gelir kaynağınız var mı?“ Eğer bunlardan herhangi birine sahipseniz kredi kartı sahibi olmanız mümkün olacaktır. Eğer taşınmaz bir eşyaya sahipseniz, üzerinize tapusu yapılmış mal varlıklarınız varsa kredi kartı sahibi olmanın ilk adımını atmış sayılırsınız ya da aktif bir emekli maaşınız varsa, aylık geliriniz varsa, herhangi bir işte çalışıyor ve oradan düzenli gelir elde ediyorsanız da kredi kartı sahibi olmanız çok kolay olacaktır. Eğer bunlardan herhangi bir şeye sahip değilseniz ve düzenli geliriniz yok ise kredi kartına düzenli ödeme yapamayacağınız için bir kredi kartı sahibi olmanız mümkün olmayacaktır. Bu sayede bu size yardımcı olmaya çalıştığımız gelirim yok kredi kartı alabilir miyim konusu hakkında kredi kartı sahibi olamasanız bile bu yazımızın sonunda bilgi sahibi olmuş bulanacaksınız.

Kredi kartı almak zor mudur?

Evet, “kredi kartı almak zor mu veya nasıl kredi kartına sahip olabilirim” gibi soruları sorduğunuzu duyar gibiyim. Bu sorularınıza yanıt vermek oldukça kolay ve mümkündür. Gelir kaynağınız yok ise, herhangi bir işte çalışmıyor ve bir gelir elde edemiyorsanız üstelik bir mal varlığına sahip değilseniz kredi kartı almanız zor olacaktır ve hatta belki mümkün olmayacaktır bile çünkü bankalar kredi kartı verebilmek için bazı şartlar aramakta ve eğer bu şartlara uygun görülürseniz yardımcı olabilmektedirler. Ve eğer gelir kaynağınız var ise bu bile kredi kartı almanıza yardımcı olacaktır. Gelir kaynağınızı gösteren belge ile bankalara başvuru yaptığınızda, bankalar hemen hakkınızda işlem başlatarak elde ettiğiniz gelir kaynağının ödemelere uyup uymayacağını araştırarak size donanımlı olarak bilgi verecektir. Sizde bu sayede kredi kartı sahibi olabilmenin yollarını öğrenmiş olacaksınız hatta belki gelirde ödemeye uyum varsa en kısa sürede kredi kartı sahibi olacaksınız.

Kredi kartı almak tehlikeli midir?

Tabi ki tehlikeli değildir. Kredi kartı sahibi olmanız için öncelikle istenilen şartlara uygun olmanız gerekmektedir. Bu şartlara uygunsanız gerekli adımlar izlenir ve size, sizin isteğiniz sonucunda kredi kartı verilir. Ve kredi kartları bazen ilaç gibi gelmektedir ve insanlara tehlikeden çok yarar sağlamakta, insanların imdadına koşmaktadır. Bu yüzden kredi kartı sahibi olmanız oldukça güvenlidir.

Bir Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir