Cepteteb Tahsis Ücreti Olmayan Kredi Kampanyası

Tüketiciler, çeşitli nakit ihtiyaçları aniden karşılarına çıktığı zaman, bu ihtiyacı karşılayabilecek borç kaynakları ararlar. Bu anlamda, finansal kuruluşlar olarak bankalar tüketicilerin bu finansal ihtiyaçlarına yanıt veren en temel kurumlardır. Bankalar ellerindeki nakit olanaklarını kredi olarak tüketicilere sağladıktan sonra, bu kredi borcunu belirli bir vade süresince ve bir faiz oranı ile tüketicilerden geri alırlar. Bu sayede hem bankanın geliri oluşmaktadır hem de tüketicilerin ihtiyaçları karşılanmakta, tek seferde yüklü ödeme yapmadan taksitlerle ihtiyaç karşılanabilmektedir.

Son yıllarda bankacılık sektöründe, bankalar arasında güçlü bir müşteri yakalama rekabeti oluşmuştur. Bu kapsamda da bankalar sundukları kredi olanaklarında çeşitli kampanyaları ortaya koyarak, alternatifler oluşturmuşlardır. Hem hali hazırda piyasada bulunan mevduat bankası sayısı hem de bankaların sundukları kampanyalar nedeni ile tüketicilerin karşısında kredilendirme olarak tercih edebilecekleri çok sayıda seçenek vardır. Bu nedenle de tüketiciler alacakları kredilerde, kendi bütçelerine en uygun olan seçeneği değerlendirmek durumundadır. Aksi halde kredinin geri ödemesinde yaşanabilecek ödeme problemleri neticesinde kişinin kredi notu düşürülebilir ve bu nedenle de ilerideki nakit ihtiyaçlarında kredi kullanımı olanaksız hale gelebilir.

Tüketiciler açısından en avantajlı kredi türü masrafsız olan kredilerdir. Çünkü faiz oranları genellikle belirli bir aralıkta değişirken, kredi kullanımında en yüksek masrafı bankaların talep ettikleri dosya ve belge masrafları ortaya koymaktadır.

Türkiye’nin önde gelen bankalarından olan ve bankacılık sektöründe internet bankacılığı alanında oldukça başarılı kampanyalara imza atan Türkiye Ekonomi Bankası, mobil uygulaması olan CEPTETEB ile kredi tahsis ücreti olmayan bireysel ihtiyaç kredisi sağlamaktadır. Eğer TEB müşterisi iseniz ve cepteteb nedir bilmiyorsanız; CEPTETEB, TEB’in şubesiz mobil bankacılık hizmeti veren servisidir. Akıllı telefonlardan kullanılabilir ve bu sistem üzerinden yapacağınız hiçbir işlem için ücret ödemezsiniz.

TEB müşterisi olarak CEPTETEB üzerinden yapacağınız ihtiyaç kredisi başvurularınızda, kredi onayınızı aldığınız takdirde herhangi bir ekstra masraf ödemeksizin krediniz hesabınıza tahsis edilir. Bu yönden cepteteb kredi başvurusu ile maliyet avantajı elde ederek, kolaylıkla kredinizi kullanabilirsiniz.

Masrafsız olarak alınabilinen cepteteb kredi hesaplama işlemine göre;

Cepteteb aracılığı ile alacağınız 10 bin TL tutarındaki bireysel ihtiyaç kredisi için 48 ay vade seçeneğini tercih ettiğinizde bankaya aylık olarak 307,47 TL taksit ödemeniz gerekmektedir. Kredi kapsamında herhangi bir masraf yapmazsınız ve yalnızca sigorta kesintisi ile ücretlendirilirsiniz.

Bir Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir