Cigna Finans İşsizlik Sigortalı Olanlara Kredi Ödeme Güvencesi

Nakit paraya ihtiyacımız olduğunda ve eğer o anda nakitimiz yok ise başvuracağımız adres banka kredileri olacaktır. Banka kredilerini kullanırken en çok dikkat ettiğimiz husus ise, kredinin vadesi olmaktadır. Çünkü, ileride neler yaşayacağımızı, ne türlü zorluklar karşımıza çıkacağını bilmediğimiz için bir an evvel ödeyip bitirmek isteriz. Ancak, bütçemize uygun ödeme koşulları olmaması halinde de kredi vadesini uzun tutarak kredi borcumuzu garanti altına almak isteriz. Herhangi bir hastalık durumunda, ölüm halinde ya da herhangi bir işsizlik durumunda gelirinizin azalması halinde kredinizin aylık ödeme tutarlarını teminat altına alabilmek için Cigna Finans tarafından kredi ödeme güvencesi sağlanmaktadır.

Nedir Bu İşsizlik Sigortası?

Banka işsizlik sigortası dediğimiz kavram, herhangi bir olumsuz durum ile karşılaşmanız halinde kredi ödemelerinizi garanti altına alan sistemdir. Aylık düzenli ve düşük miktarlı ödemeler ile işsiz kalmanız ya da hastalık ve vefat gibi durumlarda kredinizi sizin yerinize ödemektedir. Kredi taksitlerinizin düzenli olarak ödenmesini sağlayan sistem ile vefat durumunda kredi borcunuzun tamamı ödenmektedir. Hastalık durumunda ise, size nakit destek sağlamaktadır.

Kredi işsizlik sigortası şartları ise; vefat halinde poliçede yer alan tutarın, poliçede tayin edilen kişiye ödenmesi şeklindedir. İşsizlik sigortası ise, işvereniniz tarafından haksız sebeplerle işinizden ayrılmak zorunda bırakıldığınızda altı ay boyunca teminat tutarınız ve limitiniz doğrultusunda ödenmektedir. Serbest meslek mensupları için hastalık ya da kaza sonucu iş göremez durumunun oluşması halinde Ferdi Kaza Sigortası genel şartlarında belirtilmiş olan ilkelere uygun olarak altı ay boyunca kredi taksitleriniz ödenmektedir. Kaza ya da hastalık sonucunda hastane teminatında ise, yedi gün ya da daha uzun süre hastanede yatmanızı gerektiren durumlarda kredi taksitlerinizin altı ay boyunca düzenli olarak ödenmesi şeklindedir. Kaza sonucunda sürekli olarak sakatlık meydana gelmesi halinde ise, poliçenizde belirtilen miktarın tamamı tarafınıza ödenmektedir.

Kredi Teminatları

Yukarıda belirttiğimiz kredi işsizlik sigortası şartları için gereken teminat tutarları ise; aylık kredi taksitinizin 1000 TL olması halinde, vefat durumunda 1000 TL, kaza sonucu sürekli sakatlık durumunda 1000 TL, işsizlik, kaza sonucu hastane teminatı ya da iş göremezlik durumunda da yine 1000 TL olmaktadır. Ayrıca ortalama 35 yaşında bir kişi için 39 TL prim ödemesi olacaktır. Belirttiğimiz prim tutarları 12 ay boyunca geçerli olup, 12 ayın sonunda kredi ödeme güvencesi sigortası iptali olacaktır. Ayrıca belirtilen tutarlar 12 ay taksitli ödemelerdir.

Tazminatın ödenmesi halinde, işsizlik, kaza veya sakatlık durumunun oluşmasında geçici iş göremezlik ya da kaza ve hastalık sonucu meydana gelen hastane teminatının yalnızca bir tanesi ödenmektedir. Siz de kredi ödemelerinizi güvence altına alabilmek için cigna finans ile irtibata geçebilir ve kredinizi garanti altına almaya hemen başlayabilirsiniz.

Bir Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir