COSME Kredisi Finansbank’tan

COSME Kredisi Finansbank’tan

Gelişen dünya şartlarında birçok yeni ihtiyaçta bu gelişim ile ortaya çıkmaktadır. Bu gelişim sonucunda ortaya çıkan ihtiyaçların çözümü için kendisine bir amaç edinmiş ola ve ülkemizin kökleşmiş bankalarından olan QNB Finansbank son zamanlarda en çok söz edilen KOBİ’lerin ihtiyacı için kredi imkanı sunmaktadır. Birçoğumuzun ilk defa duyduğu COSME kavramı yeni olmakla birlikte bu kavramı QNB Finansbank sayesinde hayatımıza giren bir kredi türü olarak hatırlayacağız. Peki bir kelime halinde verilen bu COSME kredisi nedir? Daha kısa olarak COSME nedir? Bu sorularımızın cevabı yazımızda en açıklayıcı şekilde yer alacaktır bu nedenle bütün dikkatimizi vererek okumaya devam ettiğimiz yazımızı okumaya devam ediyoruz.

Cosme Nedir Sorusu Hepimizin Merak Konusu

COSME kredisi QNB Finansbank sayesinde duymuş olduğumuz bir kavram. Bu kavramın en doğru açıklaması için teknolojinin gelişimi ile birlikte internet sayfasını sürekli geliştiren QNB Finansbank’ın internet sayfası aracılığıyla öğrenebiliriz. COSME kavramı bankanın internet sayfasında yer almaktadır. Burada yer alan metine göre COSME günümüzün yukarıda da zikrettiğimiz gibi en çok zikredilen kelimelerinden birisi olan KOBİ’nin gelişimi için Avrupa Birliği tarafından sunulmuş bir programdır. Bu program sayesinde rekabet ortamının devamı ve güçlendirilmesi amaçlanmıştır. Ayrıca bu program sayesinde girişimcilik kültürü teşvik edilmek istenmiştir. Burada genel anlamıyla amacın KOBİ’lerin gelişimi olduğu ortaya çıkmaktadır. Ayrıca daha ayrıntılı bir metine ulaşmak isteyenler ve COSME kavramını derinlemesine öğrenmek isteyenler QNB Finansbank’ın internet sayfasında yer alan COSME sayfasında verilen yasal metin linkinden bu amacını gerçekleştirebilir.

Bağlantı COSME Kredisi Bir İhtiyaç Kredisi Midir

COSME kredisi yukarıda da sıklıkla zikredildiği üzere KOBİ’lerin gelişimi için QNB Finansbank tarafından sunulan yeni bir kredi ürünüdür. İnternet sayfasında belirtildiği üzere bu kredi QNB Finansbank tarafından Avrupa Birliği ve Avrupa Yatırım Fonu ile desteklenerek geliştirilmiştir. Bu imkandan yararlanmak isteyen işletmelerin uygun faiz oranlarına ve 1-5 yıl arası vade imkanını da sunan bu ticari krediden faydalanmak için QNB Finansbank şubelerine gitmeleri gerekmektedir. Bir nevi işletmeler için QNB Finansbank ihtiyaç kredisi diyebiliriz. Bu krediye başvurmak için birtakım şartlar mevcuttur. Bu şartları kısaca şöyle sıralandırabiliriz; öncelikle işletmenin en fazla 10 çalışanı bulunmalı, bu krediden faydalanmak isteyen işletme en az 6 ay ve en fazla 5 yıldır faaliyet göstermiş olmalı, işletmenin son yılda ulaştığı ciro 2 milyon TL’den küçük olmalı son olarak bu işletme tütün, alkol, silah gibi sektörlerde faaliyet göstermemeli. Bu şartları taşıdığını düşünen işletmeler şayet şahıs firması ise; kimlik fotokopisi, imza beyannamesi ayrıca vergi levhası ile QNB Finansbank şubelerine başvurabilir. Bu imkandan yararlanmak isteyen işletme eğer bir şahıs firması değil de limited ve anonim şirketi ise; şirket ortaklarının ya da yetkili kişilerin kimlik fotokopileri, şahıs firmasında da istendiği gibi vergi levhası ve imza beyannamesi, şahıs firmasından ayrı olarak ticaret sicil belgesi veya bunun yerine faaliyet belgesi, işletmenin oda kayıt belgesi ve son olarak ticaret sicil gazetesi ile şubelere başvurmalı. KOBİ’leri güçlendirmek için sunulan bu kredi imkanına başvurabilmek için gerekli şartları ayrıca QNB Finansbank internet sayfasındanda görebilirsiniz.

Bir Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir