DenizBank Mortgage Kredisi Faiz Oranları

 

Mortagage kredisi İpotekli Kredilerle aynıdır. Genellikle ev alınırken kullanılan bir kredi çeşididir ve işleyişi ipotekli krediler ile aynıdır. Örneğin bir birey olarak yeteri kadar param yok ama beğendiğim bir ev var ve almak istiyorum.

Bankaya mortgage ya da ipotekli ev kredisi için başvuru yapıyorum. Başvurumun onaylanması durumunda banka benim içinde bulunduğum ve kendime ait olan evi inceleyip değer biçmesi için bir ekspertiz gönderir ekspertizin eve biçeceği değer ile doğru orantılı olarak banka bana kredi verir ve bu kredi ile istenilen diğer ev alınır. Yeni alınan evin kredi ödemesi bitene kadar kişinin kendine ait olan evi bankanın malı olarak görünür. Eğer krediyi alan kişi ödemelerini yapmazsa ve bu borçlar zamanla hiç ödenmezse banka tarafından ipotek ettirilen eve el koyar. Bunun nedeni kişinin aldığı krediyi geri ödemeyip bankayı zarara sokmasından kaynaklanmaktadır. Zararını karşılamak amacı ile banka ipotekli olan eve el koyar ve kişinin neden olduğu borcu geri öder. Bu kredi uzun vadeli bir kredidir ve miktar olarak ta yüksek miktarlarda kredi çekilebilmektedir.

Mortgage Başka Nerede Kullanılır

Bu kredi genellikle gayrimenkul allımı yapılacağı sırada tercih edilen bir kredi çeşididir. Bunun yanı sıra taşıt, arsa ve buna benzer mal ve mülkler alınırken de kullanılmaktadır. Bu kredinin tercih edilmesindeki en önemli neden kişinin elinde olan yatırım aracını satmayarak ama bankadan para alarak yeni bir mülk alabilmesinden dolayıdır. Bu kredinin tercih edilmesinin bir diğer nedeni ise kredinin yüksek miktarda verilmesidir.

DenizBank Konut Kredisi Faiz Oranları

DenizBanka ta bir çok konut kredisinin bulunduğu gibi birçok faiz oranı seçeneği de bulunmaktadır. Denizbankın internet sitesine girip önünüze çıkan kredi hesaplama tablosunda istediğiniz değerleri girerek bankanın size ne temin ettiğini, ne kadar geri ödemesi olduğunu, vade seçeneklerini, faiz oranlarını ve daha bir çok şeyi oradan görebilirsiniz. Bu işlemi yapmak için bir şubeye gitmeniz gerekmiyor tek yapmanız gereken internet sayfasına bir göz atmaktır. Eğer size sunulan fırsatları beğeniyorsanız kredi hesapladıktan sonra hemen aynı sayfada çıkan başvur butonuna tıklayarak kredi başvurunuzu da yapabilirsiniz.

Bir Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir