DenizBank Mortgage Kredisi ile Artık Siz de Bir Ev Sahibi Olun

Mortage Kredisi Nedir?

Mortgage Kredisi Tutulu Satış Kredisi veya İpotekli Konut Kredisi isimleri ile de anılmaktadır. Mortage, taşınmaz malların ipotek altına alınması ile verilen bir kredi çeşididir. İpotek durumu tüm mortage taksitleri ödendikten sonra kaldırılır. Genellikle 1 ile 20 yıl arasında değişen vadelerde verilen bu kredinin başlıca türleri şöyledir;

 

 

  • Konut veya Ev Kredisi
  • İşyeri veya Ofis Kredisi
  • Arsa Kredisi
  • Konut Geliştirme Kredisi (Evlerde yapılacak olan tadilat, dekorasyonlar için kullanılır)
  • İnşaat Kredisi (kaba inşaat aşaması bitmiş binaların finansmanı için kullanılan bireysel mortage kredisidir)
  • Refinansman Kredisi (Bu kredi türüne “Konut Kredisi Borç Transferi ve Yeniden Yapılandırma Kredisi” de denilmektedir. Mevcutta olan konut kredisinin daha uygun vade ve faiz ile yeniden düzenlenmesi şeklindeki bir kredi türüdür.)

DenizBak Mortage Kredisi Hakkında

Denizbanktan Mortgage Kredisi kullanmak isteyenler sabit faiz ve eşit taksit seçeneği ile bu krediyi kullanabilirler. Mortgage Kredisi vade seçenekleri 25 yıla kadar yapılandırılabilmektedir.

Bu kredideki sınırlama şudur; satın alımı yapılacak konutun ekspertiz değerinin en fazla olarak yüzde 80’ine kadar kredi kullanılabilmektedir.

 

 

Aşağıdaki tabloda yer alan toplam maliyet oranları örnek vade ve tutarları üzerinden hesap edilmiştir.

 

 

Konut Kredisi Maliyet Tablosu

 

 

Kredi Tutarı

 

Vade

 

Faiz Oranı (Aylık)

*

 

Kredi Tahsis Ücreti **

 

Diğer Ücretler

***

 

Toplam Ücret

 

Aylık Toplam Maliyet Oranı ****

 

Yıllık Toplam Maliyet Oranı *****

 
100.000 TL 0 – 60 Ay %

0.97

 

% 0,5

 

848,68 TL

 

1.348,68 TL

% 1,0790 % 12,9476  
61 – 120 Ay %

1.14

% 1,2473 % 14.9679  
121 – 300 Ay %

1,19

% 1.2917 % 15.5009  

 

Konut sigortası kapsamında eğer hayat sigortası yanı sıra DASK’ın Denizbank tarafından yapılması durumunda konut kredisi ile ilgili faiz oranında yüzde 0,02 puan düşüş uygulanmaktadır.

Yapılacak olan DASK ve Konut sigortaları konutun bulunmuş olduğu yere ve metrekaresine göre değişiklik göstermektedir. Bunlar için DenizBank internet adresindeki detaylı sigorta ücretleri dokümanını inceleyebilirsiniz.

Banka tarafından alınan Kredi Tahsis Ücreti, başlangıçta bir defaya yönelik alınmakta olup, kullanılacak kredi tutarının binde beşi olarak hesaplanır.

KDV Dâhil 148,68 Türk lirası olan Taşınmaz Rehin Ücreti ve KDV Dâhil 700 Türk lirası Ekspertiz Ücreti’nin toplamı olmaktadır. Ancak ekspertiz ücreti de gayrimenkulün konumu yanı sıra büyüklüğüne göre de değişmektedir. Belirtilen bu ilgili ücret mesken, daire ve 500 metrekareye kadar olan villalar için geçerli bir ortalama ücret tutarıdır.

Kredi için tahsil edilen tüm faiz ve ücretler, aylık ve yıllık toplam maliyet oranları içerisinde dâhil edilmiştir.

Not: DenizBank istediğinde değiştirilmek üzere kredi değerlendirme ve faiz oranı değiştirme haklarını saklı tutmaktadır.

Denizbank kredi ürünleri ile ilgili olarak yapılandırmalarda yapmaktadır. Ancak Denizbank mortgage kredisi yapılandırma talepleri ile ilgili olarak şubelerden mutlaka bilgi almanız gerekmektedir.

Denizbank konut kredisi için gerekli belgeler ve Denizbank konut kredisi faiz oranları 2017 yanı sıra ürün ve hizmet ile ilgili detaylı bilgiyi size en yakın DenizBank şubelerinden alabilirsiniz.

Bir Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir