Denizbank Taşıt Kredisi

Denizbank Taşıt Kredisi Nasıl Alınır?

Denizbank Taşıt Kredisi, diledikleri aracı satın almak için banka kredisi çekmek isteyen kişilere Denizbank tarafından verilen kredi türüdür. Denizbank taşıt kredisi 0 km ya da 2. El araçlar için alınabilir. Denizbank taşıt kredisinde 3 ay erteleme imkanı da sunulmaktadır. Kredi için gerekli evrakları eksiksiz teslim etme ve kredi notunun iyi olması durumlarında bankanın başvuruyu onaylaması sonucu kredi hesaba aktarılacaktır.

Avantajlar ve Özellikler

Denizbank taşıt kredisinin özellikleri, koşulları ve avantajları şunlardır:

  • Kredi geri ödeme planı; sabit faizli, esnek veya eşit taksit seçenekleri ile kişiye özel yapılmaktadır.
  • 3 aya kadar erteleme imkanı sunulmaktadır.
  • Başvuru yapıldıktan sonra 1 iş günü içinde bankadan cevap alınır.
  • Kredi geri ödeme planlaması; kredi kullanımından sonraki 45 gün içinde müşteri tarafından belirlenebilir.
  • Uygun faiz ve vade seçenekleri bulunur.

Denizbank Başvuru Kanalları

Denizbank Taşıt Kredisi Başvurusu

Denizbank’ta taşıt kredisi başvuruları herhangi bir Denizbank Şubesinden yapılabilir. Gerekli evraklar tamamlandıktan sonra şubelerden başvuru formu doldurularak kredi talebi bankaya iletilir. Denizbank taşıt kredilerinde şube dışında başka bir başvuru kanalı bulunmamaktadır.

Denizbank Taşıt Kredisi Faiz Oranları Nelerdir?

Denizbank taşıt kredileri faiz oranları müşteriye ve çekilen kredi tutarına, vadeye göre değişebilmektedir. Genel itibariyle Denizbank taşıt faiz oranı maksimum %1.49’dur. 25.000 TL’lik bir kredi için 48 ay vade olanağı ve % 1.31 faiz oranı seçeneği sunulabilmektedir. 25.000 TL ‘lik 48 vadeli taşıt kredisi için yıllık maliyet oranı: % 21.76’dır. Sigorta primleri yıllık maliyete dahil değildir. Banka, Taşıt kredileri için hayat sigortası talep eder. Sigorta primi krediye göre değişkenlik gösterebileceği gibi kredi çeken kişinin yaşına, cinsiyeti gibi özelliklerine göre de belirlenmektedir. 20.000 TL kredi için 3 yıllık hayat sigortası 35 yaşındaki bir kişiye göre: 236,16 TL’dir. Taşıt kredileri en fazla 48 ay vade ile verilmektedir.

Kredi Koşulları Nelerdir?

Denizbank’ta taşıt kredileri 0 km ve 2.el araçlar için ayrı koşullar altında verilmektedir;

0 km araçlar için nihai fatura değer bedeli dikkate alınır. Buna göre bu bedelin 50.000TL’ye kadar olan bölümü banka tarafından %70 ile finanse edilirken, 50.000 TL üstü için %50 oranında kredi sağlanmaktadır.

2.el araçlar içinse kasko değerine göre hesaplama yapılır. Kasko değerinin 50.000TL’ye kadar olan kısmı %70 ile finanse edilirken, 50.000TL üstü için banka %50 kredi olanağı sunmaktadır.

Denizbank taşıt kredisi için gerekli belgeler konusuna bakılacak olursa, istenen belgelerin eksiksiz biçimde bankaya teslim edilmesi gerekir. Denizbank taşıt kredisi için kredi başvuru formu, TC numarasının bulunduğu nüfus cüzdanı ve gelir belgesi istenmektedir. Ücretli çalışanlar; maaş bordrosu ya da çalıştıkları şirketten maaşı net olarak gösteren onaylı maaş yazısı vermelidir. Serbest meslekte çalışanlar ise son 3 yıla ait vergi levhasını teslim edebilirler.

Bir Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir