DenizBank’tan Hasat Vadeli Mevduat Hesabı

Çiftçiyi düşünen ve ödemeler için hasat zamanının uygunluğunu göz önünde bulunduran DenizBank, Hasat Vadeli Mevduat Hesabı ile tarımı desteklemeye devam ediyor. Bu mevduat hesabını kullanabilmek için müşterilerin Çiftçi Kart’a sahip olmaları gerekmektedir. Denizbank Çiftçi Kart limiti değişiklik göstermektedir. Konu ile ilgili bankanın şubelerinden ve Tarım Hattı sayesinde ayrıntılı bilgi alınabilir.

Hasat Vadeli Mevduat Hesabı, Denizbank’ın tarım bankacılığı ayrıcalıkları arasında yer almaktadır. Hasat vadeli mevduat hesabı yalnızca bireysel müşteriler için geçerlidir. Bu mevduat hesabı dışında çiftçiler için; ELÜS karşılığında kredi, benim bahçem benim tarlam kredisi, projeli yatırım kredisi, tarımsal ihtiyaç kredisi, tarımsal işletme kredisi, tarımsal yatırım kredisi ve genç çiftçi kredisi bulunmaktadır.

Hasat Vadeli Mevduat Hesabının Özellikleri Nelerdir?

Denizbank,çiftçinin hasat etmediği zamanda ödeme güçlüğü yaşamaması için birtakım ayrıcalıklar sunmuştur. Bu ayrıcalıklardan en önemlisi çiftçinin hesabında yeterli bakiye olmaması durumunda bile otomatik ödeme talimatının geçerli olduğu doğalgaz, elektrik, su gibi faturaların ödemesi yapılabilmesidir. Ayrıca bu mevduat hesabına yalnızca kullanıldığı gün kadar faiz ücretlendirmesi işlemektedir. Çiftçiyi düşünen Denizbank, bu mevduat hesabını yılda bir kez ödemeli yapmıştır. Hesabın en önemli özelliklerinden biri de kartın vadesinin, müşterinin hasat zamanına göre belirlenmesidir. Hasat kredisi hesaplama seçeneği için Denizbank’ın internet sitesi hizmet vermektedir.

Bu Hesap Nasıl Açılır?

Denizbank’ın sunmuş olduğu bu ayrıcalık için öncelikle müşterinin ‘ticari Kartlar’ kısmına giren Çiftçi Kart’a sahip olması gerekmektedir. Çiftçi Kart alındıktan sonra hasat vadeli muvduat hesabı aktifleştirilebilmektedir. Bu mevduat hesabıyla ilgili bütün sorular bankanın şubeleri dışında, DenizBank’ın 444 6 800 Tarım Hattı tarafından yanıtlanmaktadır.

Denizbank çiftçi kredi kartı başvurusu ise bankanın şubeleri yoluyla gerçekleştirilmektedir. Bu kart için birtakım belgeler istenmektedir. Bunların arasında çiftçiler için ikametgah belgesi, tapu fotokopisi, imza beyannamesi ve taşıt ruhsatının bir adet fotokopisi gerekmektedir. Çiftçiler, TMO’ya ürünlerinin teslimini gerçekleştirirken Çiftçi Kart’ını kullandığı takdirde ürünlerinin bedelini yirmi gün içinde alabilir. Çiftçi Katı’na ulaşan bireysel müşteriler, hasat vadeli kredili mevduat hesabını kullanmaya başlayabilir ve bu hesabını 7/24 güvenli bir şekilde kullanabilir.

 

Bir Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir