Denizbank’tan Makbuz Senedi Karşılığı Kredi

Türkiye’de çiftçiliğin gelişmesine katkıda bulunmak amacıyla tarımla uğraşanlara ve çiftçilere yönelik Çiftçi Kart gibi farklı hizmetler sunan Denizbank, makbuz senetleri karşılığında da çiftçilere kredi kolaylığı sağlıyor. Mevzu bahis makbuz senetleri, Toprak Mahsulleri Ofisi’nin (TMO) çiftçilerin getirecekleri buğday, arpa, mısır, çeltik vb ürünleri miktar sınırlaması yapmaksızın emanate alması karşılığında verilen senetlerdir. Denizbank da verilen bu makbuz senetleri karşılığında çiftçilere kredi kullandırmak üzere TMO ile bir anlaşma yapmıştır. Denizbank, TMO’nun çiftçiden emaneten teslim aldığı tarımsal ürünler için verdiği bu makbuz senetlerini teminata almakta ve bunun karşılığında Denizbank Makbuz Senedi Kredisini kullandırmaktadır. Denizbank, çiftçilerin elini rahatlatan ve yüzünü güldüren Makbuz Senedi  Karşılığı Krediyle birlikte  çiftçilere Çiftçi Kart vermekte, böylelikle de bu kart ile yapılan işlemlerde pek çok avantaj sunmaktadır.

Kimler Denizbank Makbuz Senedi Karşılığı Kredi Kullanabilir?

Denizbank’ın çiftçilere sunduğu bu kredi kolaylığından faydalanabilmek için bir takım kriterler bulunmaktadır. İlk şart ürünün TMO’ya emanate bırakılarak buna istinaden makbuz senedinin alınmış olmasıdır. Bununla birlikte bu krediye başvurup krediyi kullanabilecek çiftçilere de bir sınırlama getirilmiş ve aşağıdaki şartları taşıyanlar krediyi kullanmaya uygun olarak belirlenmiştir:

– Çiftçi Kayıt Sistemine (ÇKS) kayıtlı bulunan hububat üreticiler,

– Hububat üreticilerinin ortaklığı bulunan kooperatifler,

– Sanayici ve tüccarlar.

TMO’nun emanate aldığı ürüne karşılık olarak çiftçilere verdiği makbuz senetleri hemen kullanılabilmektedir. Bu makbuz senetleriyle üreticiler Denizbank’ın kendilerine verdiği Çiftçi Kart ile isterlerse TMO’dan %30 avans ödemelerini alabilmektedir. Bunun yanısıra, verilen makbuz senedi karşılığında kullanılan kredi faizinin %25’i TMO tarafından ödenmektedir.

Ödeme planının TMO tarafından verilen makbuz senedinin vadesine göre belirlendiği Denizbank’tan Makbuz Senedi Karşılığı Kredi için Tarım Bankacılığı hizmeti sunan Denizbank Şubeleri’ne gidilerek ya da Denizbank’ın 444 6 800 numaralı Çağrı Merkezi Denizbank Tarım Hattı aranarak detaylı bilgi alınabilir.

Denizbank’tan Makbuz Senedi Karşılığı Kredi kullanıp, nakit ihtiyacını karşılamayı düşünenlerin öncelikle ÇKS bilgilerini güncellemeleri, TMO’dan ürün teslimi için randevu almaları, ürünlerini randevu günü getirmeleri ve Denizbank’ın kendilerine vereceği Çiftçi Kart ya da Denizbank hesap Numara bilgileriyle TMO alım merkezlerine gitmeleri gerekmektedir. Ürün teslimatı sonrası alınacak Makbuz Senedi ile Tarım Bankacılığı yapan en yakın Denizbank Şubesine gidilmelidir.

Bir Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir