Dosya Masrafsız Almadan Kredi Veren Bankalar

İhtiyaç kredisi almak üzere bankalara başvurduğumuzda faiz oranı nedeni ile ortaya çıkan maliyet dışında, dosya masrafı, kredi tahsis ücreti ve Banka Sigorta Muamele Vergisi gibi maliyetlerle de karşılaşırız. Bunların hepsi bir araya geldiğinde bazen ihtiyaç kredisi kapsamında bir krediden faydalanmak oldukça pahalıya mal olabilmektedir. Bu anlamda özellikle son yıllarda bankalar arasında artan müşteri kazanma ve potansiyel müşteriyi yakalama rekabetinde sunulan kampanyalarda dosya masrafı gibi çeşitli ekstra maliyetler kaldırılmakta veya faiz oranları aşağıya çekilmektedir. Eğer siz de faydalanacağınız kredi için dosya masrafı ödemek istemiyorsanız, bugün bazı bankalar bu masrafı talep etmeksizin ihtiyaç kredisi tahsis etmektedir.

Bu bankalardan bazıları; Ziraat Bankası, Deniz Bank, Şeker Bank, Garanti Bankası ve HSBC olarak sıralanabilir. Siz de bu bankaların şubelerine giderek veya internet bankacılığı hizmetlerinden faydalanarak arzuladığınız kredi alternatifini dosya masrafı olmaksızın temin edebilir, düşük taksit tutarları ile geri ödemelerinizi gerçekleştirerek, rahatlıkla kredinizi kullanabilirsiniz.

Ülkemizde, ihtiyaç kredisi başvurusu yapacak olanların sıklıkla tercih ettiği bankalardan birisi olan Vakıf Bankası, ihtiyaç kredileri kapsamında oldukça avantajlı faiz oranları ve vade seçenekleri sağlamaktadır.

İhtiyaç kredisi almak istediğinizde Vakıfbank kredi faiz oranları %1.16 gibi oldukça düşük rakamlardan başlamaktadır ve bu anlamda geri ödeme planında esnekliklerinden faydalanabileceğiniz bir kredi imkanı sunulmaktadır. 48 aya kadar vade seçeneğini değerlendirebileceğiniz gibi geri ödemelerinizde 3 aylık periyodlarda ödemeyi de tercih edebilirsiniz.

Bu tanımlar kapsamında eğer Vakıfbank ihtiyaç kredisi hesaplama işlemine göre değerlendirme yapmak istiyorsanız, bankanın sunduğu imkanlara yönelik şu şekilde hesaplama işlemini gerçekleştirebiliriz: Vakıf Bankasından alacağınız 10.000 TL tutarındaki ihtiyaç kredisi için 48 ay vade seçeneğini tercih ettiğinizde uygulanacak olan faiz oranı %1.20 olacaktır. Bu faiz oranı ve vade süresine göre hesaplamayı yaptığımızda aylık olarak yapacağınız geri ödeme taksit tutarınız 290.00 TL olacaktır. Bu kredinin vade sonundaki geri ödeme tutarı ise 13.970,00 TL olarak gerçekleşecektir.

Eğer Vakıf Bankası’ndan 30.000 TL tutarında ihtiyaç kredisi kullanacak olursanız ve bu kredi alternatifi için 36 ay vade seçeneğini tercih edecek olursanız uygulanacak olan faiz oranı %1.16 olacaktır. Bu faiz oranı ve vade seçeneğine göre yapılacak olan hesaplama sonucunda gerçekleştirilmesi gereken aylık geri ödeme taksit tutarı ise 1.065,00 TL olarak hesaplanacaktır. Bu ihtiyaç kredisinin vade sonundaki toplam geri ödeme tutarı ise 38.496,12 TL olacaktır.

Bu değerlendirmelerimiz ile aslında Vakıfbank faiz oranları düştü mü sorusunun da yanıtını vermiş olduk. Bu sorunun yanıtı evettir. Bankanın faiz oranları geçmişteki oranlarına göre oldukça düşüktür. Bu kredi imkanından faydalanmak için Vakıf Bank’ın internet bankacılığı hizmetlerinden veya en yakın şubelerinden başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz.

Bir Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir