Dosya Masrafsız Kredi Veren Bankalar Nelerdir?

Bankalar müşterilere kredi veririken dosya masrafı adı altında bir takım kesintiler yapmaktadırlar. Bu kesintiler müşterilerin olmamasını istediği bir durum olduğundan kredi çekmek istediğinde dosya masrafı almayan bankaların hangileri olduğunu araştırmaya başlarla. Öncelikle dosya masrafının ne olduğuna açıklık getirelim daha sonra bu bankaların hangileri olduğunu görelim. Dosya masrafı kredi tahsisi ücreti adı altında çekilen kredinin binde beşi oranında yapılan bir kesintidir. Banka gerekli gördüğü hallerde bu kesintiyi arttırıp azaltma hakkına sahiptir. Örneğin 10.000 Türk Lirası oranında kredi çekmek istiyorsunuz bu kredi tutarının %0.05 i oranında kesinti yapıldığında 50 Türk Lirası kesiniti yapılmış oluyor. Belki de küçük bir meblağ gibi görünüyor ama kesinitiler yüklenince oldukça büyük bir tutar olabiliyor.

QNB FinansBank dosya masrafı olmadan % 1,65 faiz oranıyla cep telefonunuzdan kredi talebinde bulunabilirsiniz. Cep telefonunuzdan mesaj bölümüne girip Türkiye Cumhuriyeti kimlik numaranızı yazıp 5030’a kısa mesaj göndereek başvurabilirsiniz. Dosya masrafsız kredi için kısa bir süre sonra mesajla bilgilendirileceksiniz.

Ziraat Bankası: Kredi tahsisi ücreti almadan Ziraat Banasından ihtiyaç kredisi çekebilirsiniz. Komisyon bedelleri de alınmayan ihtiyaç kredisini çekmek istediğiniz tutarı net olarak alabilirsiniz.

CepteTEB: % 1,39 faiz oranıyla dosya masrafszı ihtiyaç kredisini cep telefonundan başvuru yoluyla talep edebilirsiniz. Bu kredi türünün vade sayısı 3 ile 48 ay arası olarak belirlenmiştir.

DenizBank: Denizbank dosya masrafsız kredi imkanı tanırken bunun yanında faizde almadan krediyi veriyor. Bunun için iki adet faturanızı otomatik ödeme talimatı vermeniz yeterli. 1.000 Türk Lirası krediyi 12 ay vadeli faizsiz ve dosya masrafsız alabilirsiniz.

Halk Bankası: Halk Bankası kredi tahsisi ücreti almadan  % 1,30 faiz oranıyla 48 ay vadeli kredi imkanından yararlanabilirsiniz.

Bu bankaların dışında  Akbank, Garanti Bankası, Abank, ING Bank, Odeabank, İş Bankası, VakıfBank, Yapı Kredi Bankası gibi bankalar binde beş tutarında kredi tahsis ücreti almaktadır. Eğer dosya masrafı vermeden kredi çekmek istiyorsanın yukarıda bahsettiğimiz bankaların size en yakın şubelerine giderek detaylı bilgi alabilir ve kredi çekmek için başvurularınızı yapabilirsiniz.

Bir Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir