Düşük Faizli İhtiyaç Kredisi Veren Bankalar

Günümüzde finansman ihtiyacımızı karşılamak üzere bankalara ihtiyaç kredisi için başvurarak, nakit elde edebilmekteyiz. Aldığımız bu kredileri ise bankalara belirli faiz oranları ile geri ödemekteyiz. Banka tarafından uygulanan bu faiz oranı ne kadar düşükse, aldığımız kredi için yaptığımız maliyet de o ölçüde düşük olacaktır. Bu durum aslında günümüzde bankaların müşteri kazanma stratejisi haline gelmiştir. Özellikle BDDK’nın kredi ve kredi kartı kullanımına yönelik yaptığı düzenlemelerle koyulan limitler, bankaların müşteri kazanma politikalarında daha esnek davranmalarına neden olmuştur. Bu gelişme neticesinde de bankalar, sundukları kredilerde daha düşük faiz oranları ile potansiyel müşterileri kazanmak adına harekete geçmişlerdir.

Haliyle nakit ihtiyacı olan vatandaş, kredi kullanacağı zaman en düşük faiz oranının hangi banka tarafından sunulduğunu bilerek, kararını buna göre vermeye yönelmiştir. Bugün 30’dan fazla banka, kendi içerisinde çeşitli kampanyalarla sunduğu kredilerle faiz oranlarında farklılaştırmaya gitmektedir ve bu durumda da kredi tercihi yapacak olan bir kişi için çok sayıda alternatif oluşmaktadır. İşte biz de bu yazımızda, en düşük faizle uygun ihtiyaç kredisi veren bankaları ele alacağız ve en uygun kredi veren banka hangisi sorusunu yanıtlandıracağız.

EN UYGUN KREDİ VEREN BANKALAR

ING BANK: ING Bank, %1.09 faiz oranıyla 48 aya kadar vadeli ihtiyaç kredisi vermektedir. Bu kapsamda alacağınız 10.000 TL tutarındaki ihtiyaç kredisi için aylık geri ödeme tutarınız ise 312.89 TL olacaktır. ING Bank’ın ihtiyaç kredisi faiz oranları 2017 yılı içindeki en düşük faiz oranı olarak karşımıza çıkmaktadır.

QNB FİNANSBANK: %1,26 faiz oranıyla 48 aya kadar vadeli 10.000 TL tutarındaki ihtiyaç kredinizi QNB Finansbank’tan aldığınızda aylık 294,50 TL taksit ödemesi yaparsınız ve vade sonundaki toplam ödemeniz ise 14.186 TL olarak gerçekleşecektir.

TÜRKİYE İŞ BANKASI: İş Bankası’nın ihtiyaç kredisi kampanyası kapsamında uygulanan faiz oranı %1.27’dir. Bu faiz oranıyla 48 aya kadar vadeli alacağınız 10.000 TL ihtiyaç kredisi için yapacağınız aylık geri ödeme tutarı 295,26 TL olarak gerçekleşecektir ve vade sonundaki toplam ödeme tutarınız ise 14,222.48 TL olacaktır.

TÜRKİYE EKONOMİ BANKASI: CepteTEB aracılığı ile Türkiye Ekonomi Bankası’ndan alacağınız ihtiyaç kredisi için %1.50 faiz oranı uygulanmaktadır. CepteTEB’den alacağınız kredi için herhangi bir masraf yapmazsınız ve 48 aya kadar vadeli 10.000 TL almanız halinde aylık geri ödeme taksit tutarınız 312,89 TL olarak gerçekleşecektir. TEB’den aldığınız bu kredinin vade sonundaki toplam ödeme tutarı ise 15,018.72 TL olacaktır.

Tarafımızca çeşitli bankalar için yapılan ihtiyaç kredisi hesaplama 2017 yılı için bu şekilde gerçekleşmiştir. Bu bankaların sunmakta olduğu diğer kredi alternatifleri ve kampanyaları hakkında daha fazla bilgi almak için, seçtiğiniz bankanın resmi web sitesinden ve size en yakın şubesinden detaylı bilgi edinebilir ve başvurunuzu yapabilirsiniz.

Bir Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir