Ebrd Kaynaklı Kadın Girişimcilere Destek Paketi Vakıfbank’ta

Kadın girişimciliğin desteklenip geliştirilmesi ekonomik büyümenin en önemli unsurlarından biridir. Vakıfbank da, Türkiye’de kadın girişimciliğine öncü olunması, kadınların iş yaşamına katılmalarının teşvik edilmesi, kadın girişimci sayısının artırılması ve kadın girişimcilerin işletmelerinin finansman ihtiyaçlarının karşılanması amacıylaa  Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası (European Bank for Reconstruction and Development – EBRD) ile bir anlaşma imzalayarak, 30,000,000- USD tutarında bir fon temin etmiştir. Sağlanan bu fon ile kadın girişimcilerin işletmeleri için EBRD Kaynaklı Kadın Girişimcilere Destek Paketi hazırlanarak, uygun faiz oranlarıyla, kredinin türüne göre 84 aya kadar vade olanağı sunulmuştur.

Vakıfbank EBRD Kaynaklı Kadın Girişimci Destek Paketinden Kimler Faydalanabilir?

EBRD Kaynaklı Kadın Girişimci Destek Paketinden yararlanabilmek için öncelikle girişimcinin EBRD Kadın Girişimci tanımına uyması gerekmektedir. (EBRD Kadın Girişimci tanımı, girişimcinin sahip olduğu işletme türüne göre değişiklik göstermektedir. Bu tanım, Gerçek Kişi İşletmeler; Anonim Şirketler, Limited Şirketler, Kollektif Şirketler, Komadit Şirketler ve Kooperatifler için ayrı ayrı yapılmıştır.) Bunun yanı sıra, işletmenin Türkiye Cumhuriyeti içinde yerleşik olması, işletmede tam zamanlı çalışan personel sayısının 250’den az olması, işletmenin çoğunluk hissesinin ve işletme denetiminin özel sektörün elinde olması ve işletmenin yıllık cirosunun 50,000,000.- Euro’nun ve /veya bilançosunun 43,000,000.- Euro’nun altında olması bu destek paketinden faydalanabilmek diğer şartlarıdır.

EBRD Kaynaklı Kredilerin Türleri ve Vadeleri

Vakıfbank EBRD Kaynaklı Kadın Girişimcilere Destek Paketi kapsamında kullandırılacak kredinin vadesi kredinin türüne göre değişiklik göstermektedir. EBRD Kadın Girişimci İşletme Kredisi ve EBRD Kadın Girişimci İhracat Kredisi 60 aya kadar; EBRD Kadın Girişimci İşyeri Edindirme Kredisi ise 84 aya kadar vadelendirebilmektedir. Bu paketteki İhracat Kredisi, kadın girişimcinin tercihine göre USD veya Euro olarak da kullandırılabilmektedir.

EBRD Kaynaklı Kadın Girişimci Destek Kredilerinin Sağladığı Hizmetler ve Ürünler

EBRD Kaynaklı Kadın Gİrişimci Destek Kredi Paketi dahilinde kredi kullanan kadın girişimcilere bir takım hizmetler ve ürünler de beraberinde sunulmaktadır. Bunların arasında; BusinessCard Aidat Muafiyeti ve Ekstre İndirimleri, 1 yıllık ücretsiz internette mini tarife,  teminat mektup komisyonlarında ve e-faturada indirim, çek defterinde masraf muafiyeti gibi bir takım avantajlar bulunmaktadır.

Söz konusu kredi ile ilgilenen kadın girişimciler, KOBİ nitelikli herhangi bir Vakıfbank Şubesi’ne giderek daha detaylı bilgi alabilir ve bu krediye başvurabilirler.

Bir Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir