Emeklilik İçin Hangi Banka Kredi Veriyor

Devlete borcu olan kişilerin ilk sordukları soru emeklilik içim hangi banka kredi veriyor olmaktadır. Yaş sınırlarının doldurulmasına rağmen primlerden dolayı eksikler bulunuyor. Primlerin ise belli başlı ödemeler sonucunda ele alınması gerekmektedir. Burada ki boşluğun da özel bankalar üzerinden tamamlanması söz konusudur. Devlet bankalarının bu konuda çeşitli kampanyaları ve paketleri bulunmaktadır. Bu bankaların başında da Ziraat Bankası yerini almıştır. Aynı zamanda günümüzde emeklilik adına kredi veren bakanlardan HalkBank da yer almaktadır. ING Bankası ile DenizBank üzerinden de kredilere yer veriliyor. Akbank üzerinden de bu konuda yardım alabilirsiniz. Bankaların kredileri sayesinde prim borçlarınızın kapatılması söz konusudur. Bu kredilerin de aylık ödemeler üzerinden temini sağlanmaktadır. Bu süreçte almış olduğunuz emekli maaşı kesintilere uğramaktadır. Prim borcu adına çektiğiniz krediden dolayı belli başlı taksit bedellerinin kesintisi yapılmaktadır. Bu yüzden de tam olarak maaşın alınamaması söz konusudur. Ancak geriye kalan paranız ile ihtiyaçlarınızı giderebilirsiniz. Çoğu emekli olmak isteyen bireylerin de başvurduğu yöntemlerden birisi bu olmaktadır.

Emeklilik İçin Kredi Faizleri Nasıl?

Emekli olmak isteyenlerin primlerini ele almaları gerekmektedir. Bu yüzden de bazı bankalar ile anlaşma yapmaları söz konusudur. Ancak bu anlaşmalarda kişilerin faiz oranlarına dikkat etmesi faydalı olacaktır. Yüksek faizlerden dolayı kesintilerin de fazla olduğu biliniyor. Bu durumun ortaya çıkmaması adına banka seçimlerinizi incelemeler sonucunda ele almalısınız. Buradan sizlere sunulan faiz oranların %0.15 ile %0.25 şeklinde ifade edilmektedir. SGK ile Bağ-Kur üzerinden prim borçlarının silinmesi amacıyla bu faizlerden kredi alabilirsiniz. Faiz oranlarının bankalara göre değişken olması söz konusudur. Devlet bankaları genel olarak düşük faiz oranlarına yer vermektedir. Burada sıklıkla Ziraat Bankası’nın tercih edildiğini göreceksiniz. Uygun faiz paketlerinin dışında vade seçenekleri de bulunmaktadır. Bu özelliklerinden dolayı da emeklilerin tercih ettiği bankaların başında gelmektedir. Aynı zamanda belli başlı fırsatlara da yer verilmektedir. Emeklilik için hangi banka kredi veriyor sorularından sonra sunulan fırsatları da inceleyebilirsiniz.

Emeklilik İçin Kredi Notunun Nasıl Olması Gerekiyor?

Kredi çekmek adına bankaların inceleme yaptığı alanlardan birisi de kredi notları olmaktadır. Kredi notları adına bankaların belirli alt limitleri bulunmaktadır. Burada da minimum değerin genel olarak 1200 olduğu ifade edilmektedir. Düşük kredi notları üzerinden bankalar ile kredi çekebilirsiniz. Ama bu bankalardan dahi belli başlı not kriterleri bulunmaktadır. Kredi notlarına bağlı olarak verilecek kredinin de değeri hesaplanmaktadır. Bu gibi araştırmaların neticesinde prim adına kredi sahibi olabilirsiniz. İncelemelerden sonra elde ettiğiniz krediyi aylık ödemeler sonucunda kapatabilirsiniz. Maksimum 3 yıla kadar da prim borçlarınızın bitmesini sağlayabilirsiniz. Bu borcun bitmesi halinde aylık almış olduğunuz emekli maaşı da tam olarak yatacaktır. Herhangi bir kesintinin kredi adına yapılması mümkün değildir. Emeklilik için hangi banka kredi veriyor hakkında ki incelemelerin yanı sıra vadelerine de göz atmanız faydalı olacaktır.

Bir Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir