Enpara İhtiyaç Kredisi Faiz Oranları

İhtiyaç Kredisi, tüketicilerin her an bankalardan edinebilecekleri kısa vadeli ve düşük miktarlı banka kredileridir. İhtiyaç kredisi diğer kredi türlerinden farklı olarak bir miktar daha yüksek faiz oranına sahiptir; çünkü yüksek risk grubunda yer almaktadır. Yine de talep halinde en kolay sağlanan kredi türü olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu anlamda ülkemizde hizmet vermeye devam eden çok sayıda mevduat bankası ihtiyaç kredisi çeşitleri ve kampanyaları ile tüketicileri kredilendirmek için yüksek bir rekabet içerisindedir.

İhtiyaç kredisi talep edildiği zaman, bankalar kredi talep eden kişinin kredi notuna ve düzenli geliri olup olmamasına bakmaktadır. Tüketicinin taşıdığı bu şartlarda ciddi bir olumsuzluk söz konusu olmaması halinde bankalar kolayca krediyi tahsis etmektedirler.

Kredi Notunuz Önemli

Kredi Kayıt Bürosu tarafından kaydı tutulan kredi notu, daha önceki kredi alışverişlerinizdeki düzenli geri ödeme ve borcunuza sadık kalma şeklinize göre belirlenen bir puandır. Bu puanın belirli bir seviyenin altında olması halinde bankalar kredi sağlamak konusunda çekimser davranacaktır. Çünkü bir dayanak olarak kredi notu düşük olduğunda, geri ödemelerinizi düzenli yapmayacağınız düşünülür. Ancak kredi notunuz belirli bir seviyenin üzerinde olması halinde, bankalar doğrudan kredi talebinizi karşılayarak sizi geri çevirmeyecektir.

Qnb Finansbank’tan Enpara Hizmeti

Enpara.com, QNB Finansbank’ın kurduğu internet bankacılığı hizmetidir. Oldukça kullanışlı ve avantajlı olan Enpara’da hesabınız varsa, EFT ve havale ücreti ödemezsiniz. Ayrıca internet bankacılığı hizmetini edindiğiniz mobil bankacılık uygulamanızdan enpara vadeli hesap açabilir, birikim hesabı oluşturabilir veya ihtiyaç kredisi talebinde bulunabilirsiniz.

Eğer Enpara ihtiyaç kredisi kullanmayı düşünüyorsanız, enpara faiz hesaplama ile size sunulan faiz oranı tekliflerini değerlendirerek kredi kullanmak konusunda kararınızı verebilirsiniz. Enpara.com’da 1.000 TL ile 30.000 TL arasında kredi alabilmektesiniz ve bu kredi için 1-12 ay vade için %1.53, 13-24 ay vade için %1.49, 25-36 ay vade için %1.43, 37-48 ay vade için %1.39 faiz oranı uygulamasına tabii tutulursunuz.

Bu faiz oranlarına göre hesaplama işlemine bakarak değerlendirmenizi yapmak istiyorsanız enpara ihtiyaç kredisi hesaplama işlemi şu şekilde yapılmaktadır;

Eğer QNB Finansbank’ın Enpara İnternet Bankacılığı’ndan 24 ay vadeli 10.000 TL kredi alacak olursanız size uygulanacak olan faiz oranı %1.49’dur. Bu kredi için ödeyeceğiniz herhangi bir kredi tahsis veya dosya masrafı olmayacaktır. Aldığınız kredi için ödeyeceğiniz aylık taksit tutarı ise bu halde 516.10 TL olacaktır. Vade sonunda bu kredi için ödeyeceğiniz toplam tutar ise 12.386,40 TL olacaktır.

Eğer QNB Finansbank’ın Enpara İnternet Bankacılığı’ndan 48 ay vadeli 20.000 TL kredi alacak olursanız size uygulanacak olan faiz oranı %1.39’dur. Bu kredi için ödeyeceğiniz herhangi bir kredi tahsis veya dosya masrafı olmayacaktır. Aldığınız kredi için ödeyeceğiniz aylık taksit tutarı ise bu halde 608,78 TL olacaktır. Vade sonunda bu kredi için ödeyeceğiniz toplam tutar ise 29.221,26 TL olacaktır.

 

Bir Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir