Evini Değiştirmek İsteyenlere Bankalardan Özel Kredi

Yıllarca kira ödemek, ödenen kiraya karşılık evin düzeninde, mimarisinde değişiklik yapamamak, o evi hiçbir zaman benimseyememek ve geçici olarak düşünmek… İşte ev sahibi olmak isteyenlerin aklından sürekli geçen bu düşüncelerin, artık bir çözümü var; mortgage.

Özellikle 2000’li yıllardan sonra yaygınlaşan ve kısa süre içerisinde ciddi bir talep patlaması yaşayan konut kredisi (mortgage) ev sahibi olma hayali olanları cezbeden bir kredi türüdür. Düşük faiz oranları ve uzun vade seçeneği ile ev sahibi olmak isteyenleri kira öder gibi ev sahibi yapan konut kredisi ile artık siz de hayalinizdeki evin sahibi olabilirsiniz. İstediğiniz gibi mimarisini düzenleyebilir, vade sonundan itibaren kira derdiniz ortadan kalkabilir ve evinizi dilediğiniz gibi benimseyebilirsiniz.

Eğer kira ödemiyorsanız, kendi evinizin sahibiyseniz ancak yeni bir eve taşınmak ve evinizi değiştirmek istiyorsanız, bankalar bu durumda da ev takas kredisi ile kredi imkanı sağlayarak, yeni evinize kolaylıkla taşınmanızı sağlamaktadır. Burada, çıkacağınız konut satışa çıkarılarak alacağınız kredinin bir kısmı peşin olarak ödenir, kalan kısım ise bankanın konut kredisi kampanyalarına göre taksitlendirilerek tarafınıza ödeme planı olarak sunulur. Takas yöntemi ile yapılacak olan bu çift taraflı ödemenin ilk yarısı toplu olarak ilk konutun satışından gerçekleştirileceği için ikinci kısım için de yeni alacağınız konut teminat altına alınabilmektedir. Bu noktada da konut için ekspertiz değeri biçilmektedir.

Bankaların Kampanyaları:

GARANTİ BANKASI: Garanti Bankası tarafından sunulan evini değiştirene mortgage imkanında satın alacağınız konutun expertiz değerinin %100’üne kadar kredi alabilirsiniz. Kredinin ilk kısmı satılacak olan eski konutun bedeli ile toplu olarak ödenecektir, kalan ikinci kısım ise 240 aya kadar sizin talebinize göre taksitlendirilebilecektir. Ancak toplu ödeme için açılan kredi imkanını maksimum 12 aya kadar vadelendirebilmektesiniz. Bu kampanya için uygulanan faiz oranı ise %1.25’dir.

YAPI KREDİ MORTGAGE: Önceki evinizin satışını beklemeden, yeni evinizin sahibi olmak istiyorsanız Yapı Kredi’nin evden eve konut kredisi ile yeni evinizin hiç beklemeden sahibi olabilirsiniz. Alacağınız konut kredisinin ilk yarısını toplu ödeme ile maksimum 12 aya kadar taksitlendirerek gerçekleştirebilirsiniz. İkinci yarısını ise kendi isteğinize göre 120 aya kadar vade seçeneklerinden birisini tercih edebilirsiniz. Ancak unutulmamalıdır ki alınacak olan kredi tutarı satın alınacak olan konutun ekspertiz değerinin %80’ini geçememektedir.

QNB FİNANSBANK: QNB Finansbank’ın ev takas kredisi kapsamında 180 aya kadar vadeli konut kredisi alabilir ve kredinin ilk kısmı için toplu ödemenizi eski evinizin satışı ile gerçekleştirebilirsiniz. Mevcut evinizi eğer isterseniz 12-24-36 ay şeklinde vadeli balon ödeme ile kolayca satabilir ve kredinizin anında sahibi olarak, yeni evinize yerleşebilirsiniz.

Bu ve diğer bankaların resmi web sitelerini ziyaret ederek veya size en yakın şubelerine giderek, başvurunuzu anında yapabilir, daha detaylı bilgi alabilirsiniz.

1 Yorum

  1. öncelikle hayırlı bir sabah insan oğlu yaşamda umitini yitirmemek adına bu yazın şurda yazılan herşey yalan ben yaklaşık sekiz dokuz senedir eşimin işyerinden dolayı biryığın olaylar yaşadım bunun üstüne çocuklarım okullarını bıraktı kızım kardeşim okusun dedi oğlum ise grur yaptı dondurdu yani hayat bize birtakım zorlukla bugüne kadar geldik ortada iki dairem var çocuklar hem şehri hemde evi görmek dahi istemiyor satsan satılmaz ucuz verirsen alan çok al malımı dersen murdar olur yerinde birsöz bu yüzden burda umut yalan sözler değil ev hanımıyın yıllardır doğrulmaya çalışıyoruz aç değiliz çünkü yetinmesini biliyoruz ama nasıl bunu bir allah bilir birde ben yinede şükür lakin yalanlarla burda yazmayın okadar çabaladım belki inceleseniz yazıların yığınladır ortada iki hayat umutlarını bırakmış iki genç işte yaşam

Bir Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir