Garanti Avans Hesap

Garanti Avans Hesap Nedir? ; Garanti Avans Hesap, Garanti Bankası müşterilerinin hesaplarına (vadesiz) bağlı olarak açılan kredili mevduat hesabıdır. Avans hesabın özelliği vadesiz hesapta yeterli para yoksa nakit çekebilme imkanı sunmasıdır. Avans hesapta her müşteriye özel bir limit koyulur. Avans çekilen güne ait avans tutarı için faiz ödenir.

Garanti Avans Hesap Özellikleri Nelerdir?

 

 

  • Avans Hesap limiti sayesinde Paracard aracılığıyla istenilen tutarda nakit avans çekilebilir. Ayrıca Paracard ile gerçekleştirilen alışverişlerde de avans hesap limitinden kullanım yapılabilir.
  • Avans hesap limitine bağlı olarak müşteriler, hesaplarında yeterli para bulunmadığı zamanlarda da otomatik fatura ödemelerini (su, doğalgaz, telefon vb.) ve kira gibi diğer bazı ödemelerini aksama olmadan gerçekleştirebilirler.
  • Vadesiz hesapta para olmadığında kullanılan nakit avans bakiyeyi eksiye düşürür. Hesaba aktarılacak para, kullanılan krediyi otomatik olarak kapatacaktır. Krediye yalnızca kullanılan gün kadar faiz işlemektedir.
  • Hangi ayda nakit avans kredisi kullanıldıysa bir sonraki ay bu kredinin faizi otomatik olarak hesaptan çekilir.
  • Örnek olarak; Avans Hesap’tan 100 TL kullanıldıysa bu miktar için günde 7 kuruş ödenmektedir.
  • Müşteriler, limitleri dahilinde olmak şartıyla istedikleri tutarı nakit olarak çekebilir ya da kullanabilirler.

Garanti Avans Hesap Nasıl Açılır?

 

Garanti avans hesap açma koşulları; Avans Hesap açtırmak için Garanti İnternet şubesi başvurular bölümünden kredi ve avans hesap adımları izlenebilir. Ayrıca hesap açtırma başvurusu gerçekleştirmek için Garanti Cep Şubesi de kullanılabilmektedir. Bankacılık işlemleri bölümünden sırasıyla; başvurular-kredi/avans hesap başvurusu ve avans hesap başvurusu yapılabilir. Bir başka başvuru kanalı da Garanti Şubeleridir; hesap açtırma talebi şubeler aracılığıyla bankaya iletilmektedir. Limit arttırma talepleri de aynı şekilde gerçekleştirilebilmektedir. Bireysel müşteriler limit olarak 5000 TL’ye, KOBi müşterileri ise 12.000 TL ‘ye kadar olan avans kullanım talepleri için Garanti Cep ve İnternet şubesini kullanabilirler. Daha yüksek limit kullanım talebi içinse sadece şube kanalı açıktır.

Garanti Avans Hesap için Gerekli Belgeler Nelerdir?

Garanti Avans Hesap Açtırmak için vatandaşlık numarası olan nüfus cüzdanı ile genellikle kolay bir şekilde başvuru yapılabilmektedir. Banka gerekli gördüğü takdirde ek olarak gelir belgesi talep edebilmektedir.

Avans Hesap “Hesap Makinesi”

 

 

Avans Hesap kullanımında geri ödemeleri hesaplayabilmek için Garanti Bankası’nın Avans Hesap Başlığı altında yer alan hesap makinesi kullanılabilmektedir. Geri ödeme miktarı; gün sayısı veya tarih aralığı ile hesaplanır.

Garanti Avans Hesap Faiz Oranı Nedir?

 

Garanti Avans Hesap kampanyası; Garanti Bankası’nda avans hesap kredi kullanımı için uygulanan faiz oranı %1.84’tür. Avans hesaptan 100 TL kullanımı için günlük 7 kuruş faiz ödemesi yapılır. Bu orana BMSV ve KKDF de dahildir. Garanti Bankası Avans Hesap Kampanyası için “hesabınızda her zaman para olsun” sloganını kullanmaktadır. Avans hesabın en büyük avantajı ihtiyaç duyulan paranın hesapta olmaması durumunda müşterilere avans çekme imkanını tanımasıdır.

Bir Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir