Garanti Bankası Bayram Kredisi Faiz Oranları

Dönem dönem artan ihtiyaçlar için nakit para bulmak kimi zaman sizi sıkıntıya sokabiliyor. Ev almak için, araba almak için ya da tamamen biriken masraflar için bankaların sunduğu kredilere yönelebiliyorsunuz. Garanti faiz oranları geçen senelere oranla bir düşüş göstermekte. Özellikle yaklaşan Kurban Bayramı dolayısıyla bankalar bayram kredisi fırsatlarını sunmaya başladı. Garanti Bankası da bu bankalardan biri. Düşük dosya masrafıyla ve uygun faiz oranlarıyla dikkat çeken Garanti Bankası, 1.000 TL’den 50.000 TL’ye kadar ihtiyaç kredisi imkanlarını müşterilerine vermekte.

    Hesaplamalar Nasıl Oluyor?

Garanti ihtiyaç kredisi hesaplama ile ilgili bazı bilgileri örnekler üzerinden yazacak olursak;

– Örneğin 9 ay vadede 3.000 TL kredi kullanmak isterseniz bu kredi tutarını aylık olarak 351 TL ile geri ödeyebiliyorsunuz. Faiz oranınız % 0.89 ve dosya masrafınız 9 TL.

– Vadenizi uzatmak isterseniz ve 12 ayda geri ödemek isterseniz yine 3.000 TL kredi tutarını aylık olarak 270 TL ile geri ödeyebiliyorsunuz. Faiz oranınız % 0.98 oluyor ve dosya masrafınız 99 TL oluyor.

– Kredinizi 24 aya yayarak geri ödemek isterseniz aylık geri ödeme tutarınız 148 TL oluyor. Faiz oranınız % 1.19 ve dosya masrafınız 199 TL oluyor.

Kredi miktarı ne kadar düşerse dosya masrafı da o kadar düşebiliyor. Bunu hatırlatıyoruz çünkü biraz daha fazla kredi miktarlarını ele alacağız.

– Örneğin 5.000 TL kredi çekmek isterseniz ve bunu 36 ay vade ile ödemek isterseniz, aylık geri ödeme taksitleriniz 178 TL olmakta. Dosya masrafınız 199 TL ve faiz oranınız % 1.19 oluyor.

– 10.000 TL’lik kredi tutarınızı 36 ay vade ile geri ödemek isterseniz aylık taksit tutarınız 359 TL oluyor ve dosya masrafınız 249 TL oluyor. Faiz oranınız ise % 1.22 oluyor.

– Yine 36 ay vadede 20.000 TL kredi çekmek isterseniz, aylık geri ödeme taksit tutarınız 718 TL olmaktadır. Dosya masrafınız ve faiz oranınız 10.000 TL’lik kredideki gibi olmakta ve değişmemektedir. Yani dosya masrafınız 249 TL, faiz oranınız % 1.22 oluyor.

Başvuru Nasıl Yapılıyor?

Garanti kredi başvurusu için ne yapmalısınız? Garanti Bankası müşterilerine başvuru için bir çok olanak sunmakta. Şubelerden kredi başvurunuzu yapabiliyorsunuz ancak şubeye gitmek istemezseniz internet şube veya mobil şubeyi de kullanabiliyorsunuz. Garanti Bankası’nın internet sitesine bilgilerinizle girerek her türlü dokümanı okuyabiliyorsunuz ve buradan yapılan yönlendirmelerle kredinize başvurabiliyorsunuz. Bunun için Garanti Bankası müşterisi olmanız gerekmektedir. Ayrıca Garanti İnternetten değerlendirme sonucunuzu hemen öğrenebiliyorsunuz.

Eğer Garanti Bankası’nın mobil uygulaması olan Garanti Cep’i kullanıyorsanız yine kredi başvurunuzu anında ve kolay bir şekilde yapabilmektesiniz. İnternet bankacılığında olduğu gibi yönlendirmeleri takip ederek başvurunuzu yapabiliyorsunuz. Böylece istediğiniz kredi tutarını hesabınızda görmeniz şubeye gitmeden kolaylıkla gerçekleşebiliyor.

Bir Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir