Garanti Bankası İle Kadın Girişimcileri Güçlendirecek Kampanya

Uzun yıllardır Türkiye’de sağladığı çeşitli hizmetlerle ve yenilikçi yapısıyla birçok kişinin gönlünü kazanan Garanti Bankası, girişimcilik ile ilgilenen kişilere özellikle de kadınlara destek olmak konusunda kararlı.

Bunu, Garanti Bankası’nın 11 yıldır Türkiye Kadın Girişimciler Derneği (KAGİDER) ile birlikte Türkiye’nin kadın girişimcisini seçmek için yarışma düzenlemesinden de rahatlıkla anlayabilirsiniz. Banka, çeşitli kategorilerle seçtiği kadın girişimcilere bu yarışma vasıtayla da destek olmayı ihmal etmiyor. Yarışma sonucunda kazananlara sağladığı para ödülünün yanı sıra ücretsiz KAGİDER üyeliği de sunuyor.

Girişimciliğin diğer kurumlar için de oldukça önem arz ettiği bugünlerde Garanti Bankası öncü çalışmalara imza atmaya devam ediyor. Yeni destek paketi müjdesi ile kadın girişimcileri, yaşadıkları finansal sıkıntılarını hafifletiyor.

Kadın girişimcilerin arkasında durarak onlara her daim destek olduklarını gösteriyor ve onlar için yeni bir kadın girişimci destek paketi sunuyor. Böylelikle kadın çalışan sayısının artmasına büyük katkılar sağlayarak, onların iş hayatındaki gücünü artırıyor.

Bu destek paketi sadece halihazırda işletmesini kurmuş olup çalışmaya devam edenler için değil. Aynı zamanda yeni iş kuran ya da kuracak olan kadınların “yeni iş kuruyorum kredisi” olarak adlandırabileceği bir kredi türü.

Kadın yöneticilere destekte sınır yok

Garanti Bankası, işletmeleri için finansman sıkıntısı ve teminat konusunda güçlük çeken kadın girişimcilere oldukça iyi bir miktarda kredi fırsatı sunuyor. Ayrıca bu krediyi almak için sadece kadın yönetici olmanız, cironuzun belli bir miktarın altında olması, tüm şirketin ya da bir bölümünün size ait olması ve çalışan sayınızın 50 kişinin altında olması gibi kriterler aranıyor.

Garanti Bankası destek paketinin kapsamı nedir?

Kadın girişimciler bu krediye başvurduktan sonra eğer bankanın şartlarına da uygunlarsa 12 ay ile 36 ay vade seçenekleriyle kredilerini geri ödeme şansına sahip oluyorlar. Garanti Bankası, Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası’nın (EBRD) ve daha birçok kurumun size kefil olması sonucunda bu krediyi size veriyor. Ayrıca bu kredide EBRD’nin kredi teminat oranı tam olarak %70.

Nasıl Başvururum?

Gerekli belgelerinizle birlikte en yakınınızda bulunan Garanti Bankası şubelerine başvurunuzu yapabilir, süreç hakkında ayrıntılı bilgi edinebilirsiniz.

Bir Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir