Garanti Bankası Mühendislik Sigortası

Günümüz şartlarında hemen herşeyi sigortalatmak şart haline geldi. Bunlar içinde güzel örnek oluşturacak sigorta şekli de Garanti Bankası’nın sunmuş olduğu mühendislik sigortası. Mühendislik sigortasıyla sunulan bir poliçe var ve bu poliçeye göre firma ile yürütülen projelerde oluşan aksaklıkları ve sorunları karşılamak adına oluşturulmuş yaralı bir sigorta şekli. Garanti Bankası, projelerin montaj makine, inşaat, leasing ve elektronik cihaz gibi farklı aşamalarında oluşacak risklerine karşı sunduğu poliçe seçeneklerini mühendislerin imkanlarına sunuyor. Sunmuş olduğu teminatlar ise oldukça geniş yelpazede.

İnşaat Bütün Riskler: Müteahhit kişilerin maruz kalabileceği, taahhüt edilmiş işlerin kabulüne kadar geçecek sürede gerçekleşen kayıp ve hasarlı temin etmek için oluşturulmuştur. Teminat süresi proje süresi ile sınırlıdır, proje süresi son bulduğunda teminat da son bulur.

Montaj Bütün Riskler: Montajlamanın ön safha sürecinden başlayarak, taahhüt edilmiş işlerin kabul edilmesi sürecine kadar kalınacak olan umulmayan olaylar sonucunda gerçekleşen kayıp ve hasarları karşılar. Teminatın esas kısmında sözleşme dışında kalan eklemeleri prim ödenerek alınabilir. Teminat süresi yine aynı şekilde taahhüt süresiyle sınırlı olup proje teslimi ile son bulur.

Makine Kırılması: İş yerinde çalışır durumda bulunan makinelerin yer değiştirme sonucu veya farklı bir sebepten dolayı hasar veya zarar görmesiyle oluşan teknik sıkıntıyı veya tamir bedelini karşılar. Ek prim ödenerek ana kapsam dışında kalan Riskler kapsama alanı içine dahil edilebilir. Sigorta bedeli 12 ay olacak şekilde düzenlenir. Sigorta bedeli makine cihazların yeni ikame bedelidir.

Elektronik Cihaz: Elektronik cihazların temizleme yerdeğiştirme gibi teknik sebeplerden oluşan problemlerini tamiratını, tamiratı mümkün değilse de ikamesini sağlamak için oluşturulmuş sigortadır. Ana kapsamda teminat dışında olan Riskler diğer sigortalarda da olduğu gibi ek prim ödenerek kapsama içine dahil edilebilir. Teminat süresi makine kırılmasında olduğu gibi 12 ay olarak tanzim edilir. Sigorta bedeli yeni ikame bedelidir.

Leasing All Risk: Leasing şirketlerinden kiralanan cihazlarda oluşan her türlü teknik arızayı karşılamak adına oluşturulmuş sigortadır. Teminatın geçerli olması için leasing sözleşmesi ile kiralanmalıdır. Makine yaşı 5 yaşından küçük veya 5 yaşında olmalıdır. Bakım anlaşması olmalıdır. Teminat 12 ay olarak belirlenir. Sigorta bedeli ikame bedeli olarak belirlenir.

Garanti Bankası’nın sunmuş olduğu mühendislik sigortası Eureko A.Ş. tarafından sunulmaktadır. Projelere ve işletmelere iyi imkanlar sunmak adına faydalı olacaktır. Garanti Bankası’nın vizyonu ile oluşturmuş olduğu iyi bir sigorta.

Bir Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir