Garanti Bankası Taşıt Kredisi Hesaplama

Garanti Bankası diğer bankalarda olduğu gibi taşıt kredisi imkanı sağlamaktadır. Bu kredi adından da anlaşılabileceği üzere araba alımlarından önce başvurulan bir kredi çeşididir.

Taşıt kredisi kendi içerisinde ikiye ayrılan bir kredi çeşididir. Birinci şekli sıfır araçlar için olanı ikincisi ise ikinci el taşıtlar için temin edilir. Her bankanın kendine ait seçenekleri bulunmaktadır ve kredi miktarları da farklılık göstermektedir. Garanti Bankası’nın taşıt kredisi ile ilgili detaylı bilgiye ulaşmak istiyorsanız Garanti Bankası’nın internet sitesini ziyaret edebilir ve orada karşınıza çıkan krediler kısmından taşıt kredisi bölümünden detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz.

Açtığınız sayfa da önünüze çıkacak olan hesaplama aracı ile kredi hesaplamanızı da kendi evinizden veya iş yerinizden kolaylıkla kendiniz gerçekleştirebilirsiniz. Her bankanın faiz oranı, vade seçenekleri ve geri ödeme tutarı farklı olduğundan kredi alacağınız bankanın bu üç özelliğine dikkatlice bakınız. Özellikle faiz oranına ve vade seçeneklerine zira faiz oranı aldığınız tutara oranla ne kadar geri ödeme yapacağınızı belirlerken vade oranıda ne kadar süre içerisinde krediyi ödemeniz gerektiğini belirler. Bu ikisi kredi alırken oldukça dikkat edilmesi gereken noktalardandır. Sıfır arabalar için olan taşıt kredisinde bankanın belirlediği aralıklar arasında herhangi bir dilediğiniz tutarda kredi çekebilirsiniz ama bu durum ikinci el araba için geçerli değildir. İkinci el taşıt kredisinde kişi herhangi bir miktar belirtemez sadece eski arabasını ve yeni almak istediği arabayı belrtir. Belirttiği bu özellikler ggöz önüne alınarak banka kişiye bir ekspertiz gönderir ve ekspertizin inceleme yapmasından sonra bir miktar belirlemesi sonucunda banka belirlenen miktarın neredeyse tamamını kişiye sağlar. Kredi miktarı alınacak arabaya, modeline ve markasına göre farklılık göstermektedir. Her bankada bu durum  bu şekildedir.

Taşıt Kredisi Şartları

Her bankanın kendine ait kredi şartları bulunmaktadır ama bunun yanı sıra her bankada ortak olan şartlarda vardır ve bu şartlar bakıldığında en önemli olanlardır. Öncelikle reşit olmamanız durumunda kredi almanıza imkan yoktur ve bu her banka için ortaktır. İkinci olarak düzenli bir gelirinizin olması ve onu destekleyen belgelerinizin olması gerekmektedir. Kredi başvurusunda bulunmadan önce şartları dikkatli bir şekilde incelemenizi tavsiye ederiz.

Bir Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir