Garanti Kadın Girişimcilere Altın Teminatlı Kredi Nasıl Alınır?

Garanti Kadın Girişimcilere Altın Teminatlı Kredi nasıl alınır? ; Garanti Bankası altın birikimi yapan ve bunları fiziki olarak saklayan kadın girişimciler için kredi fırsatı sunuyor. Kadın girişimciler, ticari finansmana bu kredi türü sayesinde daha rahat kavuşabilirler. Garanti Kadın Girişimcilere Altın Teminatlı Kredi almak için altınların Garanti Bankası’nın “Altın Salısı” kapsamındaki şubelerine getirilmesi ve burada eksperler tarafından değerlendirilmeleri gerekmektedir. Bunun sonucunda altınlar gram cinsinden hesaba yatırılır. Yatırılan hesap: Garanti Altın Hesabı’dır. Bu hesaba yatırılan altınlar çekilecek olan kredi için teminat sayılacaktır.

Garanti Kadın Girişimcilere Altın Teminatlı Kredi için Nereye Başvurulmalı?

 

 

Garanti Kadın Girişimcilere Altın Teminatlı Kredi için “Altın Salısı” kapsamında bulunan herhangi bir Garanti Bankası şubesine Salı günleri saat 16.00’ya kadar başvuru yapılabilir. İlgili şubeler linkte verilmiştir: https://www.garanti.com.tr/tr/bireysel/mevduat_ve_yatirim/altin/altin_salisi.page

Garanti Kadın Girişimcilere Altın Teminatlı Kredi Alma Koşulları Nelerdir?

 

Garanti kadın girişimcilere altın teminatlı kredi alma koşulları; bu kredi türünün özellikleri şunlardır:

  • Ticari finansman almak ve teminat olarak altın göstermek isteyen kadın girişimciler, altınlarının teslimatını sadece belirtilen şubelerde gerçekleştirebilirler. ( Altın Salısı şubeleri )
  • Garanti Altın hesabına fiziki altınların saf altın değerleri yatırılır. Çalınma ve kaybolma riski bulunmaz.
  • Altın hesaplarındaki altınların değeri doğrultusunda Garanti Bankası, marj belirler ve müşteriler Altın teminatlı krediden yararlanmaya başlayabilir.

Altın Teminatlı Kredi için Gerekli Evraklar Nelerdir?

 

 

Vatandaşlık numarasının yer aldığı nüfus cüzdanı ile kolayca başvuru yapılabilmektedir. Banka, yaptığı değerlendirmelerin sonucunda bazı ek belgeler talep edebilir.

Garanti Bankası Altın Hesapları

 

Garanti Bankası 2007 yılından bu yana özellikle birikimlerini altın olarak yapmaya önem veren ve altınlarını fiziki olarak saklayan vatandaşların bunları ekonomiye katmalarını da desteklemek için birçok altın hesap türü bulundurmaya ve kredi vermeye devam etmektedir. Garanti Bankası’nda altınla ilgili bazı ürünler ve uygulamalar:

  • Vadesiz altın hesabı
  • Vadeli altın hesabı
  • Birikimli altın hesabı
  • Hediye altın gönderme
  • Anlaşmalı Kuyumcular
  • Altın hediye çeki
  • Altın şubeleri

Bağlantı Garanti Bankası’nda zaman zaman “özel altın günleri” düzenlenmektedir ve bu yolla altın yatırımlarını teşvik etmek amaçlanmaktadır. Altınla ilgili yatırım yapmak isteyenler, değişik ihtiyaçlara hitap eden altın ürünlerinden kendilerine uygun olanlar hakkında şubelerden detaylı bilgileri alabilirler.

Garanti Kadın Girişimcilere Altın Teminatlı Kredi Kampanyası; Garanti Bankası altın yatırımlarına önem veren ve bu konudaki ürünlerini çeşitlendiren bankalar arasında bulunmaktadır. Kadın girişimcilere hem ihtiyaç duydukları ticari finansmanı sağlamak hem de biriktirdikleri altınları risksiz bir şekilde ekonomiye katmak için altın teminatlı kredi olanağı sunulmaktadır. Bu krediden yararlanmak isteyen kadın müşteriler, almakta zorlandıkları krediyi altınlarını teminat göstererek ve kendi adlarına bankanın altın hesabına yatırarak çekebilirler. Altın hesapları müşteriler tarafından hem yatırım amaçlı hem de birikim olarak kullanılabilmektedir. Kadın girişimciler; bu kredi aracılığıyla yeni girişimlerde bulunma fırsatından yararlanabilirler.

 

Bir Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir