Garanti’den Emeklilere Özel Kredi

Emekli olmakla kişiler gelirlerinin bir kısmını kaybederler. Gelir kaybına uğrayan kişilerin ihtiyaçlarını karşılamaları ve düşük maaşları ile finansman kaynağı bulmaları daha zordur. Garanti Bankası, bu soruna çözümü Garanti emeklilere özel kredi paketleri ile buluyor.

Emeklilere Özel Garanti Bankası Kredileri

Garanti bankası emeklilere farklı kredi seçenekleri sunarak, farklı ihtiyaçların temini konusunda avantajlar sağlıyor. Emeklilere özel Garanti Bankası kredileri, otomobil kredisi, ev edindirme kredisi ve bireysel kredi başlığında finansman kaynağı yaratıyor. 2017 yılı emekli kredileri faiz oranını ve kullanım şartları açıklandı bu duruma göre emekliler için bireysel ihtiyaç kredisi koşullarına bir göz atalım.

Bu krediden emekli maaş ödemelerini garanti bankasından alanlarda, almayanlar da faydalanabilir. Emekli maaşlarını Garanti Bankası’na taşınmaları durumunda müşterilerine hem özendirme avantajı sunuyor, üç yıl boyunca maaşını Garanti Bankası’ndan alacak emeklilere çeyrek altın hediye ediyor hem de kredi geri ödemelerini otomatik yaparak işlem kolaylığı sağlıyor.

Minimum 3 ay maksimum 48 aya varan vadelerde kredi kullanabilirsiniz. Geri ödemeler de ise aylık ödeme seçenekleri olduğu gibi emekli maaşlarını üç ayda bir alanlar için üç ayda bir eşit taksitli ödeme fırsatı sunuyor. Kredi başvuru evraklarında ve faiz oranlarında kolaylık sağlayarak emekli kredileri avantajlarında fark yaratıyor. Garanti Bankası ayrıca maaşını Garanti Bankası’ndan alan müşterilerine kredi faiz oranlarında ayrıca indirimler ve kolaylıklar sunuyor.

Emekli Kredi Faiz Oranları

Emekli kredileri faiz oranları ve diğer ödemeler farklılık göstermektedir. Faiz oranlarında farklılık göstermesinin temel nedeni vade süresini sabit tuttuğumuzda talep edilen kredi miktarıdır. Örneklemek gerekirse;

48 aylık vadede,

10.000 TL tutarında ki kredisinin faiz oranı 1,69

15.000 TL olması durumunda 1,59

25.00 TL olması durumunda 1,49 olarak belirlenmiştir.

Sigorta ve diğer ücretler de ise kredi kullanacak emeklinin yaşı ve koşulları dikkate alınır bu bağlamda sigorta maliyetleri de farklılık gösterebilir.

Faiz oranları ve kredi kullandırma şartlarına baktığımızda ve diğer bankaların kredi oranlarına göre kıyasladığımızda Garanti Bankası’nın öne çıktığını ve gerçek fayda sağladığını görürüz. Kredi kullanmak isteyen ve faiz oranları hakkında detaylı bilgi almak isteyenler banka şubelerine gidip, bireysel müşteri temsilcilerinden detaylı bilgi alabilirler.

Emekli Kredisi İçin Gereken Evraklar

  • Kredi onaylandıktan sonra, başvuru yapmak için istenen evraklar.
  • Kimlik Belgesi
  • İkamet belgesi veya kredi kullanacak kişi adına tanımlı fatura (elektrik, telefon, doğalgaz v.b)
  • Emekli tanıtım kartı ve maaş tespit belgesidir.

Görüldüğü gibi talep edilen evraklar gerekli olan temel evraklardır. Böylece kredi kullanmak isteyenler evrak temin etmek için uzun süreler harcamak, kurum kurum dolaşmak zorunda kalmazlar

Emekli Kredisi İçin Başvuru Kanalları

Garanti emeklilere özel kredi başvuru işlemini, şubelere bizzat giderek, internet şubesinden, cep bankacılığı üzerinden yapabilirsiniz.

Bir Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir