Gazilere Kredi Veren Bankalar

Bankalar şehit yakınlarına ve gazilere sundukları kredilerde çeşitli avantajlar sağlamaktadırlar. Bugün birçok banka sunduğu hesap işlemleri ve kredi alternatiflerinde, tahsis ve hizmet bedeli almamakta, aidat talep etmemektedir. Gazilerin ve şehit yakınlarının faydalanabildikleri kredi imkanlarında ise düşük faiz oranları ve avantajlı vade seçenekleri bulunmaktadır. Hatta bazı bankalar gazilere faizsiz kredi imkanı dahi sunabilmektedir.

Bu konu ile ilgili en çok soru gelen mesele ise Muharip Gaziler ile ilgilidir. Bu yönden muharip gazilere faizsiz konut kredisi var mı sorusunun yanıtı ise olumsuzdur. Sivil terör mağdurlarının ve muharip gazilerin faizsiz konut kredisi alamayacağı kanun ile açıkça belirtilmiştir.

Devlet tarafından bu konu ile ilgili yapılan düzenlemeye göre şehit yakınları ve gaziler Ziraat Bankası aracılığı ile 94 bin TL’ye kadar faizsiz kredi alabilmektedir. Bu krediden faydalanabilmek için ise Sosyal Güvenlik Kurumu’ndan hak sahipliği belgesi alınarak, bankaya konut kredisi başvurusunda bulunmak gerekmektedir.

Düşük Faiz Oranları Değerlendirilebilir

Ziraat Bankası’nın sağladığı devlet tarafından verilen faizsiz krediden faydalanmanın yanı sıra diğer bankalardan da daha yüksek tutarlarda konut kredisi alınabilmektedir. Ancak bu kredilerin hiçbirisinde faizsiz ödeme gibi bir durum söz konusu değildir. Bu nedenle siz bankaların konut kredileri için sağladığı faiz oranlarını ve geri ödeme planlarını dikkate alarak kararınızı verebilir ve yeni konutunuz için ihtiyacınız olan nakdi elde ederek, yeni konutunuza taşınabilirsiniz.

Konut Kredisi Sağlayan Bankalar;

QNB FİNANSBANK: QNB Finansbank’ın sunduğu konut kredisi kampanyası kapsamında alacağınız 100.000 TL tutarında 10 yıl vadeli konut kredisi için uygulanacak olan faiz oranı %0.99’dur. Bu durumda bankaya aylık olarak yapacağınız geri ödeme tutarı ise 1.428 TL olarak gerçekleşecektir. Kredinin vade sonundaki geri ödeme tutarı ise 172,498 TL olarak hesaplanabilir.

KUVEYT TÜRK: Kuveyt Türk’ün Konut Finansmanı kampanyası kapsamında sağlanan 100.000 TL tutarındaki 10 yıl vadeli konut kredisine %1.03 oranında faiz uygulanmaktadır. Bu durumda bankaya aylık olarak yapacağınız ödeme 1.456 TL olarak hesaplanacaktır. Vade sonunda bankaya yapacağınız toplam ödeme tutarı ise 175.947 TL’dir.

ALBARAKA TÜRK: Albaraka Türk’ün Konut Kredisi kampanyasında uygulanan faiz oranı %1.05’dir. Bu faiz oranı ve tutar için 120 ay vade seçeneğini tercih ettiğinizde bankaya aylık olarak 1.470 TL ödeme yaparsınız ve vade sonunda bankaya yapacağınız toplam geri ödeme tutarı ise 177.653 TL olarak gerçekleşecektir.

Konut kredilerinin yanı sıra gazilere faizsiz ihtiyaç kredisi veren bankalar da bulunmaktadır. Anlaşmalı olarak gazi ve şehit yakınlarına faizsiz kredi veren bu bankaları ziyaret ederek, Sosyal Güvenlik Kurumu’ndan alacağınız gerekli belgeler ile beraber başvurunuzu yapıp kredinizi anında alabilirsiniz.

Bir Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir