Güncel İş Bankası Kredi Fırsatları

İhtiyaç kredisi, günümüzde birçok insanın hayatını kurtaran, evlilik, eğitim, tatil, araba gibi kalemlerde isteğine hızlıca kavuşmasını sağlayan bir kredi çeşididir. Eskiden olduğu gibi bir şeye ulaşabilmek için uzun uzun birikimler yapmanıza gerek kalmıyor, önce hizmeti alarak ödemesini size uygun koşullar ile rahat rahat yapabiliyorsunuz. Bu da ihtiyacınız olan hizmete, ihtiyacınız olduğu anda rahat bir şekilde ulaşmanızı sağlıyor.

Bankaların tamamı ihtiyaç kredisi adı altında, çok farklı faiz oranları sunmaktadır. Bu krediler kullanım alanlarına göre de farklılık göstermektedir. Araba alırken kullandığınız veya evinize eşya alırken kullandığınız kredilerin faiz oranları aynı olmamaktadır. Bu yazımızda İş bankası ihtiyaç kredisi güncel olarak neler vadediyor konusunu inceleyeceğiz.

İş Bankası İhtiyaç Kredisi

İhtiyaç kredileri bakımından İş Bankası, Türkiye’nin en köklü bankalarından olduğu için, çok farklı seçenekler ile müşterisini memnun edebilmektedir.

Aşağıdaki koşullarda İş Bankası’ndan ihtiyaç kredisi kullanabilirsiniz.

%1.23’ten başlayan taksitler ile 31 Mayıs’a kadar kredi kullanabilirsiniz. İş bankası kredi başvurusu için birkaç yöntem mevcut. Cep telefonunuzu kullanarak başvuru yapabilmek için, sırasıyla aralarında boşluk bırakarak, NAKİT, TC KİMLİK NO, KREDİ TUTARI, AYLIK GELİR yazarak, 4402 numaralı telefona mesaj atabilirsiniz.

 

Örnek Hesaplama

Bu kredide örnek hesaplamayı 10 bin lira tutar üzerinden yapalım.

24 ay vade ile çekmeyi tercih ederseniz, %1.29 faiz oranı ile aylık taksitiniz 502 TL olarak hesaplanacaktır. Bu durumda geri ödeyeceğiniz toplam tutar, 12.049 TL olacaktır.

İkinci örneği de 25 bin lira üzerinden verelim.

36 ay vade ile çekmeyi tercih ederseniz, %1.25 faiz oranı ile aylık taksitiniz 904 TL olarak hesaplanacaktır. Bu durumda geri ödeyeceğiniz toplam tutar, 32.537 TL olacaktır.

Son örneklendirmeyi de 50 bin lira üzerinden yapalım.

48 ay vade ile çekmeyi tercih ederseniz, %1.23 faiz oranı ile aylık taksitiniz 1.461 TL olarak hesaplanacaktır. Bu durumda geri ödeyeceğiniz toplam tutar, 70.140 TL olacaktır.

İş Bankası’nın vermiş olduğu bu ihtiyaç kredisinde en fazla 48 ay taksit yapılabilmektedir.

Özellikle bu kredinin İş bankası bahar kredisi olarak adlandırılmasının sebebi, tatil veya eğitim ihtiyaçları için tercih edilmesinden kaynaklanmaktadır.

Bağlantı Başvurularınızı, size en yakın İş Bankası şubesinden, bankamatiklerden, yukarıda belirtmiş olduğumuz gibi kısa mesaj yolu ile çağrı merkezinden, İşCep veya İşTablet uygulamalarından kolayca yapabilirsiniz.

Kredi vadesi 3–48 ay aralığındadır. Eğer bankanın maaş müşterisi iseniz herhangi bir kefil şartı aranmamaktadır. Bazı durumlarda maaş müşterisi olmasanız da, gelir durumunuz uygun ise kefil ihtiyacı olmadan da kredinizi çekebilirsiniz.

Tahsis ücreti bu kredide bulunmaktadır ancak tüm tutarlarda farklılık göstermektedir. Krediyi çeken kişinin mutlaka sigorta yaptırması gerekmektedir ve yukarıdaki hesaplamalara 35 yaşındaki bir kişi için ortalama sigorta primi dahil edilmiştir.

 

Bir Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir