Halk Bankası KKTC ihtiyaç kredisi

İhtiyaç kredileri, bankalar tarafından bizlere sunulan ve nakit ihtiyaçlarımızı gidermemiz için ortaya konulan kredilerdir. Bu krediler ile ilgili düzenleme gereği maksimum 48 aya kadar vade seçeneği tercih edilebilmektedir ve bankalar yüksek risk grubunda bulunan bu kredi türü için genellikle yüksek faiz oranı ve düşük kredi tutarı sağlamaktadırlar. Bu tip standardizasyonlar ile hayatımızda yer alan ve her türlü acil ihtiyacımızda bankalardan temin edebildiğimiz ihtiyaç kredileri için ülkemizde uygulanan sınırlandırmalar ise Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde farklı olarak uygulanmaktadır.

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde ihtiyaç kredileri için uygulanan vade sınırı 60 aydır ve bu sayede 4 yıl değil 5 yıla kadar vadeli olarak kredi alabilir, daha uzun vadede ve daha esnek bir şekilde geri ödemelerinizi gerçekleştirebilmektesiniz. Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde de bankacılık hizmetlerinde bir adım önde kalmayı vizyonu haline getirmiş olan Halkbank, 60 ay vadeli olarak, düşük faiz oranları ile ihtiyaç kredisi sunuyor.

Eğitim, alışveriş, sağlık gibi ihtiyaçlarınıza yönelik likidite eksikliklerinizi halkbank ihtiyaç kredisi alarak yönetebilirsiniz.

Halkbank’ın KKTC İhtiyaç Kredisi kampanyası kapsamında alacağınız krediler için 48 değil 60 aya kadar vade seçeneğine sahip olabilirsiniz. Bu sayede de kıbrıs kredileri için geçerli olan daha uzun vade imkanını kullanarak avantajlı çıkabilirsiniz.

Uygulanan faiz oranları ise 48 ay için %1.20 iken 60 ay vadeli kredi için ise %1.28’dir.

Kampanya kapsamında 50.000 TL’ye kadar kredi alınabilmektedir.

Banka tarafından sunulan faiz oranları ve vade seçeneklerini dikkate alarak halkbank ihtiyaç kredisi hesaplama işlemlerini şu şekilde gerçekleştirebiliriz.

Halkbank’tan KKTC İhtiyaç Kredisi kampanyası kapsamında 10.000 TL tutarında kredi almanız halinde ve 48 ay vade seçeneğini tercih etmeniz durumunda uygulanacak olan faiz oranı %1.20’dir. Bu faiz oranı ve vade seçeneği için hesaplama yaptığımızda ise bankaya ödeyeceğiniz aylık taksit tutarı 277,46 TL’dir. Vade sonundaki toplam ödeme tutarınız ise 13.318,08 TL’dir.

30.000 TL tutarında kredi almanız halinde ve 48 ay vade seçeneğini tercih etmeniz durumunda uygulanacak olan faiz oranı %1.20’dir. Bu faiz oranı ve vade seçeneği için hesaplama yaptığımızda ise bankaya ödeyeceğiniz aylık taksit tutarı 832,37 TL’dir. Vade sonundaki toplam ödeme tutarınız ise 39.953,76 TL’dir.

50.000 TL tutarında kredi almanız halinde ve 60 ay vade seçeneğini tercih etmeniz durumunda uygulanacak olan faiz oranı %1.28’dir. Bu faiz oranı ve vade seçeneği için hesaplama yaptığımızda ise bankaya ödeyeceğiniz aylık taksit tutarı 1.211,15 TL’dir. Vade sonundaki toplam ödeme tutarınız ise 72.669,00 TL’dir.

Halkbank’ın KKTC İhtiyaç Kredisi Kampanyası’ndan faydalanmak için bireysel olarak en yakın Halkbank şubesine müracaat etmek gerekmektedir. Başvuru için gerekli olan belgeler ise;

-Nüfus cüzdanı, Ehliyet veya Pasaport

-Gelir Belgesi (Maaş Bordrosu, Maaş Yazısı, Vergi Levhası)’dır.

Belgelerinizi banka şubesine ibraz ettikten sonra kısa süre içerisinde avantajlı kredi olanaklarından faydalanmaya başlayabilirsiniz.

Bir Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir