Halk Esnaf Destek Paketi Nedir?

Esnaf ve sanatkarlara özel kredi çeşitlerinden biri de Halk Esnaf Destek Paketi olarak karşınıza çıkmaktadır. Halkbank’ın KOBİ kategorisinde yer alan küçük işletme, mikro işletme, esnaf ve de sanatkarlar için özel olarak hazırlamış olduğu Halk Esnaf Destek Paketi, bu işletmelerin yatırım ihtiyaçları ve işletme sermayelerini karşılayabilmesi için verilen bir destektir. Üst limiti 150.000 TL olarak belirlenmiş olan Halk Esnaf Destek Paketi, ödeme seçeneklerinde de farklı koşulları size sunmaktadır.

Herkesin bütçesine uygun koşullara sahip olan dönemsel taksitli, aylık taksitli ve 3 aylık taksitli seçenekleri ile müşterilere sunulmakta olan Halk Esnaf Destek Paketi, esnaf ve sanatkar olarak iş yapmakta olan herkesin büyük oranda işine yarayacak bir kredi desteğidir. 30.000 TL hibe desteği ve 150.000 TL’ye düşük faizli, uzun vadeli kredi imkanını size sunan Halkbank, esnek ödeme koşulları ile de esnaf ve sanatkarların yüzünü güldürmektedir.

Halk Esnaf Destek Paketi Özellikleri Nelerdir

Esnaf kredileri arasında yer almakta olan Halk Esnaf Destek Paketi, birbirinden avantajlı özelliklere sahiptir. En fazla 150.000 TL olarak çekilebilmekte olan Halk Esnaf Destek Paketi, en fazla 36 ay vadeye sahip bir kredi türüdür. 36 ay vade içerisine ödemesiz dönem de dahildir. Halk Esnaf Destek Paketi, üç ayda bir dönemsel taksit, aylık eşit taksit, 3 ayda bir olmak üzere eşit taksit olarak esnaflara kullandırılmaktadır. 3 ayda bir ödenmekte olan eşit taksitli Halk Esnaf Destek Paketinde ise ödemesiz dönem özelliği bulunmamaktadır. KOBİ-Esnaf Acil Destek Poliçesi içermekte olan Halk Esnaf Destek Paketi, esnaf ve sanatkarlar için en uygun kredi tiplerinden biridir.

Halk Esnaf Destek Paketi Nasıl Alınır

Halk Esnaf Destek Paketi almak isteyen esnaf ve sanatkarlar, krediye sahip olabilmek için gerekli olan bazı belgeleri toplamak zorundadır. Bu belgeleri topladıktan ve bankanın sunmuş olduğu şartları yerine getirdikten sonra size en yakın Halkbank şubesine giderek kredi başvurusunda bulunabilirsiniz. Yapmanız gereken tek şey Halkbank şubesine gitmek ve bireysel müşteri temsilciniz ile görüşmektir. Bunun yanı sıra Halkbank internet sitesinden de krediye ön başvuruda bulunabilir, düşük faizli ve esnek ödemeli bu kredi türüne kolaylıkla sahip olabilirsiniz.

Halk Esnaf Destek Paketine Başvuru İçin Gerekli Olan Belgeler Nelerdir

Halkbank esnaf kredisi başvurusu için bankanıza sunmanız gereken bir takım belgeler bulunmaktadır. Bu belgeler olmadığı ya da eksik olduğu takdirde krediye başvuru yapmanız mümkün olmayacaktır. Halk Esnaf Destek Paketi için gerekli olan belgeler şu şekildedir;

  • Nüfus cüzdanı örneği
  • Vergi levhalarının örnekleri ya da fotokopileri
  • Bağlı bulundukları odaya ait tasdikname ve kayıt belgeleri
  • Kredi başvuru formu

Yukarıda belirtmiş olduğumuz belgeler Halk Esnaf Destek Paketi başvurusu için yeterli olmaktadır.

Bir Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir