Halkbank 79. Yıla Özel 79 Bin TL Halk Günü Kredisi

 

Vatandaşın dostu Halkbank‘tan halkın ihtiyaçlarına yönelik uygun kredi kampanyaları gelmeye devam ediyor. Geleneksel Halk Günü Kredisi ile nakit ihtiyacı olan kişilerin imdadına yetişen Halkbank, yeni kredi kampanyasında özellikle düşük faiz oranına dikkat çekiyor. Her sene olduğu gibi bu sene de Halk Günü Kredisi isimli kredi kampanyası ile bahar aylarında krediye ihtiyaç duyan kişilere destek sağlayan Halkbank, bu yıl 79’ uncu yılını kutlamanın gururunu yaşıyor. 79’ uncu hizmet yılına özel olarak sunmuş olduğu bu kredi kampanyasında 79 Bin TL’ ye varan miktarlarda kredi sağlıyor.

 

Halk Günü Kredisi İçeriği

79’uncu yıla özel olarak sunulan bu kredi kampanyasında % 1,13 gibi düşük bir rakamdan başlayan faiz oranları ile ihtiyaç duyan vatandaşlara kredi desteği sağlanıyor.

Halk Günü İhtiyaç Kredisi Hesaplama

Halkbank ihtiyaç kredisi hesaplama işlemlerine bakacak olursak ne kadar miktarda krediyi alıp ne şekilde ödeyeceğimizi şu şekilde açıklayabiliriz:

  • 15,000 TL tutarında çekilen kredi 48 ay vadede ödenmek istenirse aylık avantajlı faiz oranı %1,13 fırsatından yararlanılabilir. Bu durumda kredi tahsis ücreti 78,75 TL, aylık taksit tutarı 427 TL ve yıllık toplam maliyet oranı % 17,8815 olacaktır.
  • Aynı tutarda kredi %1,18 faiz oranı ile alınmak istenirse, bu sefer de kredi tahsis ücreti ödenmeden, aylık taksit tutarı 433 TL olacak şekilde ve toplam maliyet oranı % 18,3798 olarak alınabilir.

Kredi ihtiyaç tutarı daha yüksek olan kişiler için 79,000 TL kredi hesaplaması yapılacak olursa:

  • 79,000 TL tutarında çekilen kredi 48 ay vadede ödenmek istenirse aylık avantajlı faiz oranı %1,13 fırsatından yararlanılabilir. Bu durumda kredi tahsis ücreti 414,75 TL, aylık taksit tutarı 2,250 TL ve yıllık toplam maliyet oranı %17,8815 olacaktır.
  • Aynı tutarda kredi %1,18 faiz oranı ile alınmak istenirse, bu sefer de kredi tahsis ücreti ödenmeden, aylık taksit tutarı 2,279 TL olacak şekilde ve toplam maliyet oranı % 18,3798 olarak alınabilir.

Halkbank Halk Günü İhtiyaç Kredisi’ne Nasıl Başvurulur?

Halkbank halk günü ihtiyaç kredisi başvurusu yapmak isteyen bireyler için başvuru işlemlerinden biraz bahsedelim. Öncelikle krediye hemen başvurmak için şubeye gitmeniz geremiyor. Oturduğunuz yerden gayet kolay bir şekilde başvuru işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Bunun için tek yapmanız gereken “HALK, TC Kimlik No, Gelir Bilgisi, Talep Edilen Tutar” şeklinde bir metin yazarak bu metni 3452 numarasına kısa mesaj yoluyla göndermek. Örnek mesaj olarak : HALK 98765432101 2000 79000 yazıp 3452’ye göndermek gibi.

Dilerseniz başvurunuzu Türkiye’nin dört bir yanında bulunan Halkbank şubelerinden size en yakın olanına giderek de gerçekleştirebilirsiniz. Halkbank tarafından başvurunuz en kısa sürede değerlendirilecek ve tarafınıza dönüş yapılacaktır. Eğer kredi başvurunuz onaylanmış ise kredi tahsis işlemleriniz başlatılacaktır.

Bir Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir