Halkbank Enerji Destek Kredisi 2017 Hakkında

Halkbank müşteri veya tüketicilerinin enerji tüketimlerini azaltabilmek açısından yenilenebilir enerji kredisi ürünü sunmaktadır. Halkbank bu kredisi ile tahsis ücreti olmadan 48 aya varan seçenekler ile kredi kullanabilirsiniz.

 

 

Bu krediyi kullanabilmek için;

 • A+,A++,A+++ şeklinde tasarruflu beyaz eşya (Bulaşık Makinesi, Buzdolabı, Derin Dondurucu, Çamaşır Makinesi veya Kurutma Makinesi, Fırın, Klima, Termosifon, Kazan)
 • Doğalgaz tesisatı (Kombi, radyatör, tesisat ve ısı paylaşım sistemleri vb. gibi doğalgaz dönüşüm sistemlerinden)
 • Yalıtımlı Pencere Doğrama Sistemlerinden,
 • Kapı ve Çatı Sistemlerinden,
 • Dış Cephenin Mantoloma için,
 • İkamet edilmekte olan konut için zeminde, duvarda ve tavanda su, ses, ısı veya yangın yalıtımının,
 • Konut Tadilatı için Malzemeler,
 • Verimli Aydınlatma Sistemlerinden (Tasarruflu olan veya Ledli şekilde Aydınlatma Cihazları),
 • Güneş Enerjisiyle ısıtma
 • Sıcak su sağlayan sistemlerden (kazan, panel, radyatör, tesisat),
 • Araç LPG ürünlerinden

Satın alınması için kullanılabilinir. Bu krediden yararlanabilmek için kredinin kullanım tarihinden en fazla bir haftalık süre öncesinde düzenlenmiş olan enerji verimliliği ile ilgili harcamanın belgesi (proforma fatura yada asıl fatura gerekmektedir)

 

 

Bu kredi için azami 50 bin Türk lirasına kadar kredi kullanılabilinmektedir. 50 bin TL için 48 ay vade ile yüzde 1,07 aylık faiz ile aylık taksit tutarı 1.401,90 Türk lirası olacaktır.

Halkbank Kredi Başvurusu İçin Gerekli Evraklar

Halkbank enerji kredisine başvuru için gerekli evraklar şu şekildedir;

İstenilen Genel Belgeler;

 1. Kimlik Belgesinin Aslı ( Nüfus Cüzdanı veya Ehliyet veya Pasaport ) (Üzerinde TC Kimlik Numarası yazılı kimlik belgesi)
 2. Gelir Belgesi ile ilgili bilgiler:
  1. Kamu Çalışanlarından iseniz bordronuz,
  2. Özel Sektör Çalışanlarından iseniz Bordronuz veya üzerinde maaşınızda haciz bulunmadığına dair yazısı bulunan güncel onaylanmış şekilde gelir belgesi yanı sıra şirketinize ait imza sirküleri ve Sosyal Güvenlik Kurumu hizmet dökümünüzün belgesi,
  3. Emekliler iseniz Sosyal Güvenlik Kurumu Emeklilik Belgesi veya emekli maaşınıza ait Hesap Cüzdanınız, emekli olup ama halen aktif olarak bir yerde ücretli şekilde çalışıyor iseniz çalıştığınızı beyan edenlerden için işyeri destek prim bildirgesine ait belge.
  4. Serbest Meslek Sahipleri iseniz şirketinize ait Güncel Vergi Levhası belgesi ile Yıllık Gelir Vergisi Beyannameniz yanı sıra Güncel İşletme Hesap Özetiniz ve şirketinize ait Ticaret Sicil Gazetesi,
  5. Kredi başvurusu yapan kişi çiftçilik yapıyor ise; Çiftçilik Belgesi yanı sıra Müstahsil Makbuzları ile Arazisine ait Tapu Fotokopileri
  6. Ek olarak istenebilen diğer gelir belgeleri: Faiz Gelirleri için Hesap Cüzdanınız ve Kira Geliri için ise Tapu veya Kira Kontratının fotokopisi.

(Talep sahibi kişi maaşını başvuru yaptığı Halkbank şubesinden alıyor ise gelir belgesi ibraz etmesi gerekmemektedir.)

Halkbank kredi başvurusu sorgulama nasıl yapılır?

Halkbank enerji kredisi başvurusu için 444 0 400 numaralı çağrı merkezi yanı sıra Halkbank’ın internet adresi üzerinden yapılabilir. Ayrıca ATM’ler ve şubeler aracılığı ile de rahatlıkla kredi sorgulaması yapabilirsiniz.

Halkbank kredi başvurusu nasıl yapılır?

Halkbank kredi ürünlerinden kullanmak istediğiniz ürünü seçerek size uygun vade ve faiz seçenekleri ile size en yakın şubeden, mobilden veya internet bankacılığı aracılığı ile başvuruda bulunabilirsiniz.

Bir Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir